مشاورین املاک به مهارت های مذاکره نیاز دارند

چرا مشاورین املاک به مهارت های مذاکره نیاز دارند

به عنوان یک آژانس املاک و مستغلات ، درآمد شما با دانش شما برای بستن معامله تعریف می شود. برای تبدیل شدن به یک آژانس املاک موفق ، باید خلاقانه ترین و قدرتمند ترین استراتژی های مذاکره را پیدا کنید. جلب مشتری تنها اولین قدم در روند املاک و مستغلات است. حرکت مهم بعدی مذاکره با طرف مقابل است. در یک معامله املاک و مستغلات که فروشندگان بالاترین قیمت و خریداران بهترین معامله را می خواهند ، هنر مذاکره همیشه به طور طبیعی به وجود نمی آید ، بنابراین اگر هنوز چیزی که لازم است را ندارید خود را سرزنش نکنید. این چیزی است که اگر بخواهید امتحان کنید می توانید آن را تمرین کنید و بهبود ببخشید.  

چرا مهارت های مذاکره برای مشاور املاک اهمیت دارد

مذاکره در مورد املاک و مستغلات هنری است که شامل دو یا چند طرف می شود تا برای بستن معامله میانه مشترکی بین هر دو پیدا کنند.

استراتژی های اصلی مذاکره در مورد املاک و مستغلات:

استراتژی های اصلی مذاکره در مورد املاک و مستغلات

قیمت

خریداران نمی خواهند در آینده از طریق فروش مجدد ، هزینه بیشتری بپردازند یا قیمت خود را بپردازند ، در حالی که فروشندگان می خواهند مطمئن شوند که معامله برای برنامه مالی آنها منطقی است.

هزینه بسته شدن

یک خریدار ممکن است از فروشنده بخواهد که مبلغ بالایی را در قبال هزینه های بسته شدن وی یا حداکثر تا یک درصد برای مبلغی که برای یک وام دهنده مجاز است ، پرداخت کند. گاهی اوقات این می تواند تا 2-3٪ در رهن گنجانده شود.

فعال باشید ، واکنش پذیر نباشید

در طول معاملات املاک و مستغلات بهتر است فعالانه عمل کنید تا واکنش پذیر. اکثر مردم ترجیح می دهند در هنگام معامله املاک بیشتر از صحبت کردن صحبت کنند. این اغلب منجر به معامله هیچ کس نمی شود. بنابراین ، همیشه توصیه می شود که از نزدیک به طرف مقابل گوش دهید. برقراری ارتباط واضح و گوش دادن با همدلی مهم است. منفی و واکنش پذیر نباشید.

پرسیدن چندین سوال منجر به پاسخ های مثبت می شود

به همان اندازه که می خواهید از فروشنده ملک سوال کنید. هم خریداران و هم فروشندگان وقتی می خواهند برای بستن معامله دیگری را متقاعد کنند که نظر خود را تغییر دهد ، باید قابل تنظیم و ذهن باز باشند.

مشاوره مشتریان خود

به عنوان یک نماینده ، شما باید از این دانش استفاده کنید. خرید یا فروش خانه نه تنها یک تصمیم مالی بلکه یک تصمیم احساسی است. آژانسهای املاک و مستغلات که مذاکره کننده ماهری هستند این را در سطح عمیق تری درک می کنند. حتی اگر قادر به خواندن ذهن نیستید ، دانستن چارچوب مذاکره و روش ها شما را به مهارتهایی برای خواندن دقیق وضعیت بازی و پاسخگویی موثر ، مجهز می کند. 

اطلاعات قدرت است

اکثر مردم می توانند درک کنند که مذاکره همیشه در مورد پول است ، اما اغلب اینطور نیست. مذاکره کنندگان هوشمند می فهمند که در بسیاری از موارد ، مهمتر از ارائه حداکثر هزینه ، حل یک مسئله است.

تاریخ بسته شدن

وقتی فروشنده می خواهد سریع سرمایه خود را از خانه خارج کند ، فروشنده می تواند برای سرعت مذاکره کند و تاریخ بسته شدن به محض اینکه مالک خانه شود ، جریان نقدی ماهانه خریداران را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

خود را متمایز کنید

با فعالیت فعال می توانید مهارت های مذاکره خود را توسعه دهید. به این ترتیب می توانید به خودتان رقابت بیشتری بدهید و امکان خوشحالی مشتری و اینکه شما را بیشتر به دیگران معرفی می کنند بیشتر کنید.

مذاکره حضوری و نه تلفنی

هنگام مدیریت ایمیل ها یا متن ها برای مذاکره ، لحن ها و اهداف به طور واضح درک نمی شوند. ممکن است شخصی از یک نظر تایپ شده صدمه ببیند که واقعاً مطلوب ، خنثی یا حتی به نظر خنده دار باشد.

این مطلب را بخوانید :راز های موفقیت مشاورین املاک

زبان بدن

گزینه بهتر داشتن حالت باز و لبخند بر لب است. سعی کنید تا آنجا که ممکن است در چشم دیگران نگاه کنید تا به شما کمک کند صادق تر و قابل اعتمادتر به نظر برسید.

از نظر احساسی به معامله وابسته نباشید

حتی اگر به شدت به کمیسیون این معاملات املاک و مستغلات احتیاج دارید ، لطفاً ترس واکنشی را تظاهر نکنید. از قضا ، ترس از دست دادن معامله می تواند توسط دیگران در اتاق مشاهده شود ، و در نتیجه رد معامله شود.

حس شوخ طبعی خوب

در صورت لزوم شوخ طبعی خوب خود را نشان دهید.

مذاکره را با یک یادداشت خوب ببندید

قبل از بیرون آمدن از اتاق اطمینان حاصل کنید که همه نسبت به نتیجه مثبت احساس می کنند. دست دهید و از همدیگر برای مشارکتشان تشکر کنید و در مورد مراحل مثبت بعدی در این مورد صحبت کنید. 

قوانین مذاکره به این موارد به عنوان “قوانین رفتار مذاکره” فکر کنید ، اصولی که باید رفتار شما را از ابتدای هر مذاکره هدایت کند:

چطور یک مشاور املاک حرفه ای شویم

 • به طور واضح ، دقیق و اغلب ارتباط برقرار کنید
 • در مراحل معامله خیلی زود تصمیم نگیرید و ایده روشنی درباره گزینه ها داشته باشید
 • از نظر “پای ثابت” به معامله نزدیک نشوید
 • به یاد داشته باشید که نماینده مشاور است. مشتری باید تصمیم بگیرد
 • به یاد داشته باشید که نماینده وکیل نیست
 • از آزار طرفین پرهیز کنید
 • سعی کنید از رفتارهای ناشایست یا مشکوک جلوگیری کنید
 • سعی کنید صبور باشید ، و مشتری خود را نیز به همین کار تشویق کنید
 • مهلت ها را تعیین کنید: ضرب الاجل می تواند رویکرد طرفین در مذاکره تأثیر زیادی بگذارد. اگر طرف مقابل با ضرب الاجل روبرو است ، شما اغلب می توانید از این موارد به نفع مشتری خود استفاده کنید
 • انگیزه های مشتری خود و طرف مقابل را روشن کنید
 • تمام اطلاعاتی را که می توانید جمع کنید

مطالب مشابه

10 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک

منابع

منبع :source

منبع source2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *