توصیه و نکات مهم برای خرید خانه و آپارتمان

خرید خانه یک فرآیند دشوار است – مبالغ زیادی در این زمینه درگیر است ، هزینه های معامله و دردسر جابجایی به این معنی است که اگر خانه ای را که در نهایت دوست ندارید ، نمی توانید فقط خانه دیگری بخرید. این بزرگترین خرید زندگی شما است و اشتباهات کوچک ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

مقالات زیادی وجود دارد که پر از نکات مفید برای خریداران خانه اولی است. من قصد ندارم آنها را تکرار کنم. در عوض ، من درسی را که طی چند گذشته صرف کار با خریداران که معمولاً تحت پوشش آنها نیستند ، آموخته ام می گویم

همچنین مطلب فروش آپارتمان در شهرک اندیشه بخوانید

به مدت طولانی فکر کنید و به فروش مجدد فکر کنید

 آیا قصد بچه دار شدن دارید؟ آیا از بستگان مسن مراقبت خواهید کرد؟ ممکن است شما قصد داشته باشید که فقط چند سال در خانه اول خود زندگی کنید یا قصد استفاده از آن را به عنوان یک دارایی درآمدزا داشته باشید. در این صورت ، چه زمانی مخاطب شماست که زمان فروش یا اجاره خانه فرا می رسد؟ اگر وقتی آمادگی فروش خانه را دارید خانه ای در منطقه بسیار بد مدرسه یا خانه ای با تمام اتاق خواب های طبقه بالا بخرید ، زمینه خریداران بالقوه را تنگ می کنید.

لیستی از موارد را برای بررسی تهیه کنید 

خرید خانه یک روند احساسی است. در حالت ایده آل ، هنگام ارزیابی یک خانه باید تمام احساسات خود را کنار بگذارید. عملاً این غیرممکن است. در عوض ، لیستی از موارد ضروری ، خوب یا مطلق ندارید. سپس نسخه هایی از این چک لیست را چاپ کنید و هر بار که به خانه ای مراجعه می کنید ، چک لیست را به همراه خود داشته باشید. عکس بگیرید تا بتوانید از هر مورد از لیست خود عبور کنید. اگر عاشق زیبایی خانه باشید اما متوجه شوید که چک لیست شما نشان می دهد خانه هیچ یک از موارد ضروری شما را ندارد ، حداقل باعث مکث و تفکر می شود.

تمام توصیه های قدیمی در مورد خرید خانه اول درست است 

چند مثال – صندوق اضطراری داشته باشید . نسخه هایی از قبض های آب و برق را از فروشنده بخواهید و در مورد برنامه های بودجه از شرکت های خدماتی سال کنید. آیا اگر از مکانهایی که مرتباً بازدید می کنید فاصله بگیرید ، بودجه بنزین ماشین شما افزایش می یابد؟ همه این هزینه ها را در نظر بگیرید و ببینید آیا هنوز توانایی تهیه خانه را دارید یا نه.

از پیش تأیید شوید: چرا می خواهید وقت خود را صرف تماشای خانه هایی کنید که توانایی خرید آن را ندارید؟ انجام مراحل قبل از تأیید قبل از زمان ضروری است. اگر مورد منفی در گزارش اعتباری شما وجود دارد ، بهتر است در مراحل اولیه آن را پیدا کنید ، بنابراین وقت دارید آن را اصلاح کنید.

قبل از امضای قرارداد حتماً آن را بخوانید 

یک خانه احتمالاً بزرگترین خریدی است که در زندگی خود انجام داده اید ، بنابراین مطمئن شوید که شرایط قرارداد خود را می دانید. اگر هیچ یک از این اصطلاحات را نمی فهمید ، از کارگزار رهن و بنگاه املاک خود بپرسید. هرکدام باید کاملاً آگاه باشند تا به سوالات قراردادی خود بپردازند من اکیداً به شما توصیه می کنم که برای رسیدگی به پرونده بسته شدن ، بررسی عنوان و اسناد وام ، اعتراض به عنوان و نگهداری پول ودیعه خود ، یک وکیل در اختیار داشته باشید.

چگونگی انتخاب یک ملک آرام برای خرید خانه

درباره اطلاعات جمعیتی محله بدانید 

آیا بچه دارید و به خانه های بدون خانواده جوان نگاه می کنید؟ آیا اکثر ساکنان اجاره هستند و صاحب خانه نیستند؟ نوع محله ای را که می خواهید زندگی کنید مشخص کنید و این را در لیست چک لیست اولویت های اصلی خود قرار دهید.

فراتر از صحنه پردازی نگاه کنید : روانشناسی صحنه سازی کارساز است. خانه های صحنه دار به مراتب بهتر از خانه هایی هستند که هنوز اشغال شده اند. هنگامی که به خانه ای فکر می کنید ، از نظر ذهنی سعی کنید صحنه پردازی را حذف کنید. به چیدمان خانه و خود سازه بیشتر توجه کنید. کاغذ دیواری و رنگ زشت بعداً به راحتی قابل رفع است. آیا مبلمان شما متناسب با مقیاس اتاق است؟ آیا خانه آشپزخانه کاربردی دارد؟

فقط منابع آنلاین را از نظر نرخ وام و برنامه های موجود خریدار مسکن بررسی می کنید؟ به همان اندازه که امروز همه دوست دارند از طریق رایانه یا تلفن هوشمند خود همه کارها را انجام دهند ، این یک چیز است که باید شخصاً یا با یک تماس تلفنی انجام شود. همیشه بهتر است با وام دهنده وام مسکن محلی تماس بگیرید و شخصاً با آنها بنشینید تا در مورد نرخ های فعلی و برنامه های موجود صحبت کنید.

 آخرین سوالات برای پرسیدن از فروشندگان

زندگی شما راحت تر خواهد شد اگر یادتان باشد قبل از اینکه کلیدها را به شما بدهد ، همه سوالات اساسی را از مالک قبلی بپرسید. برای کمک ، لیستی از سوالات برتر را برای پرسیدن آماده کرده ایم:

  1. کنتور اصلی آب (برای خاموش کردن آب) کجاست؟
  2. کنتورهای گاز و برق کجا هستند؟
  3. آیا هیچ سطحی به محصولات تمیز کننده خاصی ، به عنوان مثال کف چوبی ، نیاز دارد؟
  4. آیا قالب های قدیمی رنگ با رنگ دیوارها دارید؟
  5. آیا کتابچه راهنمای دستورالعمل یا ضمانتی در مورد اقلام برقی دارید؟
  6. کاشی آشپزخانه و سرویس بهداشتی از کجا خریداری شده است
  7. کمد دیواری ثابت است مثلاً کابینت آشپزخانه؟
  8. ترموستات کجاست؟

مطلب مشابه

سوالاتی که قبل از خرید اولین خانه ی خود می پرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *