10 نکته برتر در انتخاب مشاور املاک

10 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک

فروش ملک کاری نیست که بیشتر ما هر روز انجام می دهیم ، بنابراین انتخاب یک آژانس املاک برای اداره فروش ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد.

برخلاف آنچه شما فکر می کنید ، همه نمایندگی ها یکسان نیستند و برخی از آنها موثرتر از بقیه هستند.این راهنما که شامل 10 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک هست در سایت لطفی به شما کمک می کند تا یک آژانس حرفه ای و فعال را پیدا کنید که ملک شما را با بهترین قیمت ممکن بفروشد.

انتخاب بهترین مشاور املاک شامل موارد زیر است

انتخاب مشاور املاک

1. آژانس املاک سنتی یا آنلاین؟

اولین انتخاب شما نوع آژانس املاک برای استفاده است.

یک آژانس املاک سنتی با خدمات کامل ، دفتری خواهد داشت که می توانید از آن بازدید کنید و به طور معمول در ازای پرداخت هزینه هنگام فروش ، از هر مرحله از فرآیند فروش مراقبت می کند. آنها معمولاً بدون فروش و بدون هزینه کار می کنند ، بنابراین اگر ملک نمی فروشد ، نباید از جیب خود خارج شوید.

آژانس های آنلاین عموماً دفاتری ندارند که بتوانید از آنها بازدید کنید و معمولاً برای در اختیار قرار دادن یک ملک در بازار ، هزینه ای از قبل پرداخت می کنند. در صورت وقوع فروش ممکن است هزینه های دیگری نیز در بر داشته باشد و شاید لازم باشد بسیاری از مراحل فروش را خودتان انجام دهید.
از آنجا که اکثر قریب به اتفاق فروشندگان از آژانس های املاک سنتی استفاده می کنند ، این همان چیزی است که ما در این راهنما بررسی می کنیم.

2. برای شروع – یک لیست کوتاه از نمایندگان املاک تهیه کنید

لیستی از حدود شش کارگزار که می خواهید استفاده کنید را ایجاد کنید. از دوستان و همسایگان بپرسید آیا می توانند برخی را توصیه کنند. شما احتمالاً تابلوهای نمایندگی فروش را در روزنامه ها و بروشورهای تبلیغاتی از طریق صندوق نامه خود مشاهده کرده اید. کدام یک مورد توجه شما قرار می گیرند؟ به نگاهی amlaklotfi.ir بیندازید ، جایی که می توانید در منطقه خود نمایندگی ها را جستجو کنید. در خیابان بزرگ محلی خود قدم بزنید و نگاهی به پنجره های عوامل بیندازید. کدام یک هوشمند و جذاب هستند؟

3- گزینه ها را محدود کنید – نگاه دقیق تری بیندازید

اکنون درباره شرکت های موجود در لیست خود بیشتر بدانید. به وب سایت های آنها نگاه کنید. ممکن است اطلاعاتی در مورد شرکت ، کارکنان ، طیف وسیعی از خدمات و شاید برخی نظرات مشتریان وجود داشته باشد. به املاکی که آنها برای فروش در لیست آورده اند نگاه کنید. آیا آنها شبیه شما هستند و عکس های با کیفیت خوب ، نقشه های طبقه و اطلاعات واضح ارائه می شوند؟ آیا از دیدن ملک خود در آنجا خوشحال خواهید شد؟ بررسی کنید که نماینده حداقل در یک درگاه اصلی املاک مانند amlaklotfi.ir املاک را تبلیغ می کند. اکنون باید بتوانید لیست خود را به دو یا سه نمایندگی که می توانند از ملک شما بخواهند برای ارائه نظر خود در مورد ارزش بازار آن محدود کرده و توضیح دهید که چگونه فروش آن را با این قیمت به یک خریدار مطمئن می پردازند.

4- بفهمید که آیا آنها آژانس های املاک برای شما هستند – بروید و آنها را ببینید

فوراً وسوسه انگیز است که بلافاصله با این کارگزاران از طریق ایمیل ارسال کنید یا تماس بگیرید اما اگر برای انجام قرار ملاقات به دفاتر آنها مراجعه کنید ، درک بهتری از اینکه چه کسی هستند و وضعیت آنها چگونه است ، درک می کنید. شما در آستانه درخواست از آنها هستید که با ارزش ترین دارایی شما مقابله کنند بنابراین می خواهید بدانید آنها افرادی هستند که احتمالاً به آنها اعتماد کرده و با آنها رابطه برقرار خواهید کرد. وقتی وارد می شوید ، آنها چگونه به شما پاسخ می دهند؟ آیا احساس خوش آمدید؟ آیا آنها مفید هستند؟ آیا این یک محیط حرفه ای و دوستانه است؟ اگر احساس راحتی می کنید ، قرار ملاقات بگذارید. در غیر این صورت ، بهتر است دور شوید.

5.یک مشاور خوب یک شخصیت برنده دارد

اولین برداشتی که مشتریان از نماینده می گیرند ، برداشتی ماندگار است. این به این معنی است که یک کارگزار خوب باید شخصیتی چشمگیر داشته باشد یا باید مردم گرا باشد. نماینده باید بتواند اعتماد مشتری را در اولین جلسه جلب کند و آنها را به لیست مشتریان احتمالی خود اضافه کند. مطمئناً سالها طول می کشد تا در بازار املاک و مستغلات تجربه کنید ، اما داشتن یک شخصیت قابل دسترسی می تواند امتیازات خوبی را برای شما کسب کند. اگر این نماینده ذاتاً اجتماعی باشد ، مطمئناً مردم قصد دارند با آنها کار کنند. بنابراین ، در حالی که به دنبال یک آژانس املاک خوب هستید ، به دنبال شخصیت باشید.

6. به نماینده کمک کنید تا به شما کمک کند – آنچه را که نیاز دارید به او بگویید

یک نماینده خوب می خواهد درکی از شرایط و نیازهای شما داشته باشد. شاید شما به دلیل جابجایی شغلی یا در حین تولد بچه ای باید تا تاریخ مشخصی بفروشید و باید خانه بزرگتری بگیرید. به آنها کمک کنید تا به شما کمک کنند. در مورد شرایط خود و دلیل فروش خود صادق باشید. هر کس الزامات خاصی دارد و یک نماینده خوب خدمات خود را برای مقابله با آنها تنظیم می کند.

7. نماینده را ارزیابی کنید – از آنها سوالات زیادی بپرسید

بررسی نماینده املاک
دوستانه سوالات بپرسید

از ابتدای کشف واقعیت در ابتدای کار شما در مورد چگونگی نمایش این خواص برای فروش از سوی این نمایندگان تصور خواهید کرد اما می خواهید بدانید که آنها به طور جداگانه چه کاری برای شما انجام می دهند و چگونه در مورد بازاریابی املاک شما فعالیت می کنند. از آنها بپرسید آیا آنها خریداران احتمالی داغی را در دفترچه یا ذهن خود دارند. ببینید آیا آنها با افرادی که برای دیدن می آیند همراهی می کنند یا خیر. از آنها می پرسید که هر چند وقت یکبار برای برقراری ارتباط با شما در ارتباط هستند. و بدانید که آنها پس از توافق در مورد فروش چه کارهایی انجام می دهند زیرا یک نماینده خوب می تواند در مورد آنچه “پیشرفت فروش” نامیده می شود برای شما اطمینان حاصل کند که فروش انجام می شود بسیار مهم است.

سوالاتی که قبل از خرید آپارتمان باید از خودتون بپرسید

8- حق الزحمه آژانس املاک – آنچه انتظار دارید

نماینده برای فروش ملک شما هزینه ای را دریافت می کند. هزینه ها معمولاً درصدی از قیمت فروش است. ممکن است هزینه های اضافی برای مواردی مانند تبلیغات یا عکاسی در نظر گرفته شود و در صورت برداشتن ملک از فروش ممکن است هزینه ای در بر داشته باشد. یک نماینده خوب همه اینها را با جزئیات توضیح می دهد و هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. مبلغ واقعی پرداختی شما بستگی به این دارد که نماینده چه خدماتی ارائه می دهد و اینکه آیا آنها به عنوان “تنها نماینده” شما انتخاب می شوند یا یکی از چندین مورد دیگر. بر اساس خدماتی که نماینده ارائه می دهد قضاوت ارزشی کنید و ارزان ترین بهترین را تصور نکنید. بندرت چنین است.

9. انتخاب نماینده – وقت تصمیم گیری است

شما اکنون با نمایندگان ملاقات کرده اید ، نظرات خود را در مورد قیمت داشته اید ، متوجه شدید که آنها برای شما چه کاری انجام می دهند و می دانید چه هزینه ای را از شما دریافت می کنند. این واقعیت نیز وجود دارد که “مردم مردم را می خرند” و شما مطمئناً برخی افراد را بهتر از دیگران دوست خواهید داشت. وقت آن است که براساس همه آنچه دیده و شنیده اید انتخاب خود را انجام دهید. شما می توانید فقط یک آژانس یا چند آژانس را منصوب کنید. در عمل ، معمولاً بهتر است فقط از یكی به عنوان “تنها نماینده” خود استفاده كنید. شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد و چون نماینده می داند که آنها شانس معقولی در فروش ملک دارند ، تلاش خود را بر روی آن متمرکز می کنند. چیدمان آژانس تنها برای مدت زمان توافقی ادامه خواهد داشت.

10. شما و نماینده خود – به عنوان یک تیم کار می کنید

اکنون که انتخاب کردید کدام یک از نمایندگان یا نمایندگان را راهنمایی کنید ، آنها را صدا کنید و به آنها مژده دهید. سپس آنها فرآیند عرضه دارایی شما در بازار را آغاز می کنند. نکته آخر ما درباره آنچه از این پس اتفاق می افتد است. فکر کنید که شما و نماینده در یک تیم هستید. شما در حال همکاری برای یافتن خریدار هستید که بهترین قیمت را برای یک ملک در یک بازه زمانی مناسب شما بپردازد. اگر از نزدیک با هم کار کنید و نحوه وقوع آن را در یکی دیگر از راهنماهای مهم ، “کار با نماینده خود” بررسی کنیم ، احتمالاً موفق به انجام این کار خواهید شد.

از دوستان و آشنایان سوال بپرسید

آژانسهای املاک و مستغلات مختلفی به عنوان پل ارتباطی بین خریداران و فروشندگان برای خرید املاک تجاری یا منازل مسکونی کار می کنند. با این حال ، هر نماینده در کار خود عالی نیست. همانطور که نمایندگانی وجود دارند که در شغل خود مهارت دارند و توانایی بستن هر معامله ممکن با کمال را دارند ، عده ای نیز از مهارت کافی برخوردار نیستند و ممکن است امور را بهم بریزند.اگر در مورد آژانس املاک اطلاعاتی ندارید.این امکان وجود دارد که شما از دوستان و آشنایان خود سوال نمایید.شما همیشه بهتر است توصیه های افراد غربیه دوری کنید .

 یک مشاور املاک خوب توانایی مذاکره را دارد

بهترین آژانس املاک کسی است که مهارت های مذاکره قوی داشته باشد و به خوبی درک کند که چگونه هر مشتری را با کسب اطلاعات در مورد منافعش به طور موثر اداره کند از طریق مهارت های ارتباطی خوب ، یک نماینده می تواند به راحتی هنگام انجام قرارداد با مشتری در مورد الزامات و سایر موارد صحبت کند و همچنین از طرف مشتری برای یک معامله عادلانه مذاکره کند که هم به نفع خریدار باشد و هم به فروشنده. برای تبدیل شدن به یک ارتباط دهنده خوب ، نماینده باید شنونده خوبی باشد ، باید آماده باشد تا سوالات را برای روشن شدن موضوع بپرسد و هنگام برقراری ارتباط ارتباط چشمی را حفظ کند. آنها باید بتوانند نیازهای فروشنده و همچنین خریدار را کاملاً واضح درک کنند.

نتیجه گیری

به طور خلاصه ، یک نماینده خوب خود را با آخرین قوانین و مقررات مربوط به بازار املاک و مستغلات به روز می کند ، آنها همچنین در جریان پیشرفت های مختلف فن آوری مانند وب سایت ها ، منابع آنلاین ، برنامه ها ، انجمن ها و غیره قرار می گیرند که به آنها کمک می کند تا با خیالی راحت به مشتریان خود برسند. با بهترین خدمات به آنها خدمت کنید.

فکر می کنید هنوز صفات بیشتری در این لیست وجود ندارد؟ برای ارتباط با بنگاه های معاملات ملکی با عملکرد عالی برای ملک خود با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *