کولبه چوبی چیست

کلبه چوبی چیست و چگونه ساخته می شود

کلبه چوبی در مناطق کوهستانی یافت می شود ، نوع رایج خانه ای است که معمولاً توسط کوهنوردان و علاقه مندان به اسکی استفاده می شود

خانه ها اغلب متناسب با نیازهای محلی ، دما و شرایط جغرافیایی اصلاح می شوند. در حالی که مناطق دشت دارای خانه های منظمی از سیمان و بتن هستند ، اما خانه های مناطق تپه ای معمولاً از چوب ساخته می شوند ، سقفهایی با شیب ملایم دارند تا از جمع شدن برف در زمستان ها جلوگیری شود. در اینجا تمام مواردی است که باید در مورد خانه های چوبی بدانید.

کلبه چوبی چیست؟

کلبه چوبی نوعی خانه یا کلبه است که از چوب ساخته شده و دارای سقف شیبدار ملایم و ملایم و لبه های گسترده ای است که در زاویه سمت راست در جلو قرار گرفته است. چنین خانه هایی در کلبه های سوئیس نیز نامیده می شوند ، در منطقه آلپ اروپا بسیار رایج است. این اصطلاح برای اشاره به کلبه یک گله دار استفاده می شود. این روزها خانه های شیشه ای به عنوان خانه های تعطیلات برای علاقه مندان به اسکی و پیاده روی شناخته شده اند که ترجیح می دهند در طول تعطیلات خود در قله های کوهستان بمانند.

همچنین ببینید: خانه دوبلکس چیست؟

در بعضی از کشورها از جمله انگلیس از کلبه به عنوان خوابگاه در کمپ های تعطیلات نیز یاد می شود ، در حالی که در ایتالیا از کلبه به جای خانه در کنار کوه به عنوان یک خانه ساحلی یاد می شود.

تاریخچه خانه های کلبه

پیش از این ، از خانه های شیشه ای در آلپ اروپا برای تولید لبنیات استفاده می شد ، دام هایی که در طی تابستان ها از مراتع دشت پرورش می یافتند. گله داران برای حفظ شیر تولید شده در Chalet زندگی می کردند و کره و پنیر درست می کردند. سپس این محصولات قبل از شروع زمستان آلپ به دره های پست بازگردانده شدند. 

ببینید: خانه هوشمند چیست؟

Chalets در ماههای زمستان قفل و بدون استفاده می ماند. هم اکنون نیز کلبه های کوچک بدون پنجره در اطراف خانه های چوبی یافت می شوند که برای قفل کردن وسایل با ارزش در زمستان استفاده می شوند.

تفاوت کلبه چوبی و کلبه چیست؟

کلبه به یک خانه کوچک معمولی اشاره دارد در حالی که کلبه یک ساختمان چوبی با سقف شیب دار است.

منبع:source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *