مزایای زندگی در خانه یک طبقه

زندگی در یک خانه یک طبقه چه مزایایی دارد

نقشه های یک طبقه خانه برای اولین بار در دهه 1950 رایج شد و اخیراً شاهد محبوبیت مجدد آن بوده اند. نقشه های یک طبقه خانه در اندازه ها و سبک های مختلف از یک کلبه ساده گرفته تا یک ملک زیبا موجود است. نقشه های عالی یک طبقه خانه مزایای زیادی به همراه دارد. در اینجا برخی از دلایلی که ممکن است دوست داشته باشید در یک خانه یک طبقه زندگی می کنید را ذکر کنید.

خانه یک طبقه چیست

خانه یک طبقه یک منزل منفرد است که در آن تمام اتاق ها در یک سطح قرار دارند ، همان زمینی که در آن نصب شده است. اگر به فضای کف بزرگتری نسبت به خانه ای در دو یا سه سطح نیاز داشته باشد ، همه اتاق ها در یک نقشه قرار دارند ، با این وجود مزایای زیادی دارد.

ایده آل برای هر مرحله از زندگی

همه از کودکان خردسال گرفته تا پدربزرگ و مادربزرگ می توانند از زندگی در یک خانه یک طبقه بهره مند شوند. از آنجا که نقشه های یک طبقه خانه راه پله ندارند ، برای صاحبان خانه هایی که برای اولین بار با بچه های کوچک ، افرادی که دارای مشکلات حرکتی هستند یا هر کسی که ترجیح می دهد از پله ها بالا نرود بسیار مناسب است.

نگهداری آسان تر

زندگی در یک خانه یک طبقه مطمئناً در میزان نگهداری ملک شما تأثیرگذار است. به کارهای خانه مانند تمیز کردن ناودان ها فکر کنید که فوراً بسیار راحت تر می شوند (نیازی به نردبان بلند نیست). 

درست است ، شما ممکن است حیاط پشتی کوچکتری با خانه ای یک طبقه داشته باشید ، اما این امر باعث می شود که زمان چمن زنی ، اصلاح باغ و غیره نیز کاهش یابد. 

گزینه های طراحی انعطاف پذیر

نقشه های یک طبقه خانه دارای انعطاف پذیری بیشتری در طراحی هستند از جمله ویژگی هایی مانند سقف های طاق دار ، پنجره های چشمگیر و استفاده از نورگیرها. همه این عناصر منجر به ایجاد خانه ای با احساس وسیع می شوند.

مطلب جالب توجه :پنت هاوس چیست

بهره وری بیشتر انرژی

گرم کردن یک خانه فقط با یک سطح بسیار آسان تر است ، زیرا در بیشتر خانه های مدرن یک طبقه یک اتاق نشیمن مشترک وجود دارد که توسط اتاق های خصوصی بیشتری مانند اتاق خواب و دفاتر خانه احاطه شده است. این باعث می شود جریان طبیعی هوای گرم و سرد از طریق چنین طرحی سریعتر انجام شود. 

 آسان تر برای گسترش فضای زندگی

با داشتن یک خانه یک طبقه در یک ملک با ابعاد مناسب ، افزودن پسوند ، عرشه یا سایر سازه ها به نقشه خانه موجود بسیار آسان تر است. در مقابل ، انجام همان کار در یک خانه دو طبقه نیاز به برنامه ریزی دقیق تر ، کار بیشتر و هزینه های بیشتر دارد.

مطلبی مفید :خانه دوبلکس هم چیز در مورد آن

مواردی که باید قبل و در حین ساخت ملک یک طبقه در نظر بگیرید

  • اندازه متراژ بزرگ برای چنین خانه مورد نیاز است؛ به طور خاص ، باید اطمینان حاصل شود که ضریب استفاده از زمین به اندازه کافی بالا است. از طرف دیگر ، زمین نباید شیب زیادی داشته باشد.
  • بنابراین لازم است که به دقت در مورد چیدمان اتاقهای داخل خانه فکر کنید. تشخیص بخشهای “روز” و “شب” از یکدیگر دشوارتر است ، مهم است که در بالادست در مورد توزیع فضاها و راهروهای ترافیکی فکر کنیم.
  • سپس ترجیح داده می شود اتاقهایی مانند پارکینگ ، رختشویخانه و توالت در شمال خانه نصب شود ، روشنایی روشن لازم نیست ، در حالی که اتاقهای نشیمن جمعی مانند اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری و آشپزخانه باید در معرض جنوب ، برای لذت بردن از نور بهتر در طول روز می باشد. در مورد اتاق خواب و حمام ، می توان آنها را در شرق یا غرب ساخت.

منابع

thehousedesigners

homify

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *