مراحل بازسازی ساختمان :آپارتمان یا خانه

مراحل بازسازی ساختمان :آپارتمان یا خانه

احترام به ترتیب کار در یک نوسازی مهم است زیرا حداکثر تأثیری احتمالی بر کیفیت پایان کار نوسازی شما دارد به عنوان مثال ، اگر شما قبل از نصب رادیاتور توسط مهندس ، پارکت خود را نصب کرده اید ، دچار دردسر خواهید شد.

بازسازی یک خانه می تواند اشکال مختلفی داشته باشد – از ایجاد تغییرات کوچک برای تازه سازی فضای داخلی قدیمی تا مقاوم سازی برای خانه ای با مصرف انرژی بیشتر و حتی ایجاد تغییرات عمده ساختاری. 

برنامه های نوسازی شما هرچه باشد ، بدون شک می تواند دلهره آور باشد

مرحله 1: برنامه ریزی

شما می خواهید هنگام شروع یک پروژه بازسازی یا اضافه کردن خانه ، کاملاً منظم باشید. ابتدا باید در مورد اندازه و سبک پروژه خود تصمیم بگیرید و سپس لیستی از تمام ویژگی ها و محصولات “باید” خود را شروع کنید. پایبندی به لیست محصولات خود در مورد ماندگاری در بودجه و برنامه بسیار مهم است. در صورت نیاز به سفارش محصول یا مناسب نبودن سینک ظرفشویی که انتخاب کرده اید ، حتی یک تغییر جزئی مانند تصمیم گیری در مورد شیرهای مختلف می تواند باعث تاخیر شود.

مرحله 2: بودجه بندی

اطمینان حاصل کنید که چند برآورد کتبی از پیمانکاران ، معماران و طراحان مجاز دریافت کرده اید. در برابر وسوسه رفتن با یک مراجعه مقاومت کنید ، اما مطمئناً از دوستان و خانواده خود که بازسازی یا اضافات مشابه دیگری داشته اند بپرسید چه چیزی را پرداخت کرده اند و چه کسی کار را انجام داده است. تا زمانی که پول نقد کنار نگذارید ، به دنبال تأمین مالی از وام مسکن در خانه یا بازپرداخت اعتبار خانه فعلی خود هستید. بسته به حقوق صاحبان سهام در خانه فعلی و نرخ بهره ، انجام بازپرداخت ممکن است گزینه هوشمندانه تری باشد. مطمئن باشید که پروژه شما ارزش خانه شما را بیش از هزینه آن افزایش می دهد.

مرحله 3: تخریب

از بین بردن عناصری مانند دیوارها و سیم کشی ها ، فرش و کف می تواند کار سخت و کثیفی باشد ، اما اگر مایل باشید این کار را خودتان انجام دهید ، پس انداز زیادی خواهید کرد این پس انداز می تواند برای امکاناتی که مطمئن نبودید از عهده پرداخت آن برمی آیید به پروژه بازگردد. مهم نیست که چه کسی تخریب کند ، مطمئن شوید که خانه خود را برای از بین بردن این اختلال با برداشتن مواد شکستنی از دیوار خود و محافظت از مبلمان و کف خانه خود آماده کنید. این ممکن است کوتاهترین مرحله بازسازی باشد ، اما اگر آماده نباشید می تواند ویرانی برای شما و خانه شما ایجاد کند.

مرحله 4: ساخت و ساز

اگر پروژه شما یک پروژه بزرگ است ، مانند یک آشپزخانه یا یک وسیله جدید دیگر ، ممکن است بخواهید موقتاً از خانه خود خارج شوید. اگر چند روز بدون برق ، گرما یا آب در شیوه زندگی شما بسیار مخل است ، به دنبال اقامت در کنار خانواده یا دوستان یا هتلی باشید که نرخ ویژه اقامت طولانی را ارائه می دهد.

مرحله 5: پاکسازی

درست مثل تخریب ، این یک کار پرمشغله است ، اما اگر مقداری کار را انجام دهید مطمئناً هزینه های شما را جبران می کند. فقط فکر کنید وقتی گرد و غبار و آوار برداشته شد می توانید خانه خود را که تازه بازسازی شده تزئین کنید و از آن لذت ببرید.

مطلب جالب :مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد


آیا این پروژه مناسب شماست؟

هنگام مشاهده اولین ملک برای بازسازی ، موارد زیر را در نظر بگیرید: 

  • از نظر کاری که می توان با طراحی آن انجام داد ، چه پتانسیلی ارائه می دهد؟
  • آیا فضای کافی برای گسترش وجود دارد؟
  • آیا همسایگان در گرفتن مجوز برنامه ریزی برای انجام کارهای مشابه با آنچه شما در نظر دارید موفق بوده اند؟
  • مکان چگونه است؟
  • چه مقدار کار ساختاری انجام می شود؟

عواملی که بر جدول زمانی بازسازی تأثیر می گذارند

  • فضایی . مساحت مورد بازسازی چقدر است؟ ممکن است شما فقط در حال بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی باشید ، اما اندازه آنها به طور قابل توجهی در بازه زمانی مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. فضای بزرگتر به مواد بیشتری ، زمان بیشتری برای نصب آنها و افراد بیشتری برای انجام کار نیاز دارد.
  • اختلال . برخی از افراد در حالی که در خانه زندگی می کنند اقدام به نوسازی می کنند که این امر از زمان توجه به افرادی که در آنجا زندگی می کنند ، پیشرفت را کند می کند.
  • برنامه ریزی . وقتی به این فکر می کنید که برای ساخت مجدد سرویس بهداشتی چه مدت زمان لازم است ، بهتر است این کار را به صورت مرحله ای انجام دهید. این روش آهسته و ثابت باعث می شود که در طول مسیر خطاهای کوچکی گرفته شوند ، از ترکیب آنها جلوگیری کرده و در آخر به خطاهای بزرگی تبدیل شوند.
  • در دسترس بودن مواد . آیا موادی که برای کار نیاز دارید به راحتی در دسترس است؟ در غیر این صورت ، آیا برنامه ای برای به موقع رساندن آنها برای هر مرحله از پروژه دارید؟ تحقیق خود را با جستجوی معاملات خوب آنلاین و همچنین مراجعه به فروشگاه های محلی سخت افزار یا نوسازی انجام دهید. یافتن برخی از مواد دشوارتر از بقیه است بنابراین مطمئن شوید که از قبل برنامه ریزی کرده اید
  • هزینه . هزینه های نوسازی بسیار زیاد است. برای یک کار ساده مانند بازسازی آشپزخانه هزاران دلار هزینه برای شما آسان است ، بنابراین قبل از شروع کار مطمئن شوید که بودجه خود را در اختیار دارید. نداشتن پول کافی ممکن است پیشرفت شما را متوقف کرده و بازگشت سرمایه بالقوه شما را کاهش دهد ، به همین دلیل است که باید به دنبال گرفتن وام باشید .

مطلب مشابه

هر آنچه در مورد بازسازی حمام در سال 1400 باید بدانید

موارد مهم تعمیرات خانه قبل از فروش خانه

منابع :source

thehousedesigners

lendinghome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *