راهکارهای کاهش مصرف انرژی در خانه

راهکارهای کاهش مصرف انرژی در خانه

صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند به سادگی تغییر عادت های روزمره باشد ، مانند باز كردن پرده به جای روشن كردن چراغ یا استفاده از آب گرم كم. انگیزه شما برای صرفه جویی در مصرف انرژی چه باشد ، صرفه جویی در هزینه یا کمک به محیط زیست ، به نظر می رسد یک وظیفه دلهره آور دیگر برای لیست “کارهای شما” باشد.  

اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم کمی سبزتر از آنچه فکر می کنید راحت تر است! در این وبلاگ ، ما در مورد 10 روش برتر صرفه جویی در انرژی و اینکه چگونه صرفه جویی در انرژی می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند ، بحث خواهیم کرد.

 راهکارهای کاهش مصرف انرژی در منزل چیست؟

راهکارهای کاهش مصرف انرژی در خانه

با افزودن صرفه جویی در مصرف انرژی به عادت های خود ، با کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این کار صرفه جویی خواهید کرد. بعضی از اینها رفع ساده ای هستند که به حداقل تلاش نیاز دارند ، در حالی که بعضی دیگر نیاز به تغییر عادت دارند. 

با داشتن تمام خوبی های بالقوه ای که می تواند به همراه داشته باشد ، صرفه جویی در مصرف انرژی ساده و پیگیری آسان کلیدی است. در اینجا پنج روش اصلی برای صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد:

1. خورشید را در آغوش بگیرید و از نور طبیعی لذت ببرید 

در روزهای آفتابی ، باز کردن پرده ها نیاز به نور مصنوعی را کاهش می دهد. كمتر روشن كردن چراغ ها یكی از ساده ترین راه ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی است و ورود نور طبیعی بیشتر باعث افزایش روحیه شما نیز می شود! 

با استفاده از این تکنیک ساده ، صرفه جویی در هزینه و در نتیجه کمی بهتر خواهید شد – فقط با رعایت برنامه نور طبیعت.

2.لوازم آشپزخانه خود را ارتقا دهید

یخچال ، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی شما – وسایل خانه شما 20 تا 25 درصد دیگر از قبض آب و برق خانه موبایل شما را می خورند. اگر به وسایل قدیمی و زنگ زده اعتماد می کنید ، ممکن است در اثر انرژی بیش از حد برای انجام کار بسوزانید.

خانه های سیار قدیمی – و وسایلی که همراه آنهاست – تعمیر و ادامه کار گران هستند. ارزش دارد پس انداز لوازم خانگی Energy Star را به عنوان جایگزینی برای وسایل روی آخرین پای خود انجام دهید. لوازم خانگی Energy Star سالانه از 10 تا 50 درصد انرژی کمتری نسبت به نمونه های قدیمی خود استفاده می کنند.

3. به ترموستات هوشمند ارتقا دهید 

ترموستات هوشمند به شما امکان می دهد تنظیمات واحدهای گرمایشی و تهویه مطبوع را به طور خودکار تنظیم کنید ، برنامه ای برای استفاده از انرژی تنظیم کنید و وقتی در خانه نیستید چراغ ها را خاموش کنید. 

یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش مصرف انرژی این است که مطمئن شوید خانه شما هنگام کار یا تعطیلات از نیروی غیرضروری استفاده نمی کند. از این گذشته ، وقتی کسی برای لذت بردن از آن در خانه نیست ، لازم نیست که خانه دمای مطلوبی داشته باشد. 

این مطلب هم مطالعه کنید:انتخاب شومینه مناسب برای خانه

4- از آب گرم کمتری استفاده کنید 

لباس های خود را در آب سرد بشویید و بله ، حرارت دوش را کم کنید! یک راه سریع برای تسکین این عادت ، کاهش بالاترین دما در آبگرمکن است . گرم کردن آب ظروف ، لباسشویی و دوش یک دزد بزرگ انرژی است. 

در حالی که در برخی موارد آب گرم لازم است ، اما به دلیل داشتن شوینده های جدیدی که قرار است با آب سرد استفاده شوند ، اغلب لباسشویی و ظروف حتی تفاوت را متوجه نمی شوند. هنوز بهتر است ، یک آبگرمکن خورشیدی نصب کنید تا از آب گرم خود بدون آلودگی استفاده کنید.

5. بهره وری انرژی را تمرین کنید.

پس از انجام ممیزی انرژی ، به وسایل کم مصرف بروید ، قسمتهای خیز خانه خود را عایق بندی کنید و برخی از نکات را برای ایده های ساده تر در مورد چگونگی اجرای آسان رفتارهای کم مصرف بررسی کنید. 

اگرچه این دو مفهوم متفاوت هستند ، اما بازده انرژی به دستیابی به صرفه جویی در انرژی کمک می کند . محصولات کم مصرف به خانه شما کمک می کنند تا در مجموع پایدارتر باشد ، زیرا آنها انرژی کمتری را برای انجام کار مشابه با محصولات کم مصرف خود مصرف می کنند.

بیشتر بخوانید :خانه هوشمند چیست

6. لامپ های خود را عوض کنید 

یکی از سریعترین به روزرسانی هایی که می توانید برای خانه خود انجام دهید این است که لامپ های خود را از لامپ های رشته ای به لامپ های کم فشار فلورسنت یا LED تغییر دهید. دو نوع لامپ ماندگاری بیشتری دارند و برای روشنایی خانه شما انرژی کمتری مصرف می کنند.

چراغ های لامپ فلورسنت LED و جمع و جور باعث صرفه جویی در هزینه شما می شوند زیرا شما نیاز به خرید کمتر آنها را دارید و هزینه آنها برای روشن شدن خانه شما کمتر است . 

7. پنجره و درب های خود را بررسی کنید

اگر در خانه ای مسن تر زندگی می کنید یا سالهاست که پنجره های خود را تعویض نکرده اید ، ممکن است در صورت نشت هوا از پنجره ها در تلاش برای تنظیم دمای خانه خود انرژی را هدر دهید و اجازه دهید هوا خنک یا گرم از آن خارج شود.

علاوه بر این ، پنجره های دو جداره با صرفه جویی در مصرف انرژی می توانند به حفظ انرژی داخل خانه کمک کنند. اگرچه تعویض پنجره های شما کمی گران است ، اما در طولانی مدت نتیجه می دهد زیرا خانه شما انرژی خود را از پنجره از دست نخواهد داد.

چند راهکار ساده برای ضد صدا کردن آپارتمان :مطلبی مشابه  

8. خانه خود را عایق بندی کنید  

به طور مشابه با تلفات احتمالی انرژی از طریق پنجره های ناصاف ، اگر خانه شما به درستی عایق بندی نشده باشد ، برای پایدار ماندن دما در خانه ، انرژی بیشتری لازم است. اگر اتاقی در خانه خود دارید ، شاید آشپزخانه ، که به نظر می رسد هرگز در زمستان گرما را حفظ نمی کند ، این اتاق برای شما هزینه زیادی دارد. 

با عایق بندی خانه با نوع مناسب عایق ، دیگر نیازی به هدر رفتن برق برای روشن نگه داشتن جریان برق یا انفجار گرما در زمستان نخواهید داشت. 

9. لباس های خود را در هوا خشک کنید 

اگرچه ممکن است ایده خشک کردن لباس برای برخی از افراد جذاب نباشد ، اما در واقع می تواند تا حد زیادی در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند. یک بار در خشک کن از 2000 تا 6000 وات برق برای خشک کن برقی استفاده می کند (میزان مصرف انرژی برای خشک کن های گاز طبیعی متفاوت است). 

شاید هر بار برای خشک شدن در هوا عملی نباشد اما سعی کنید خود را به چالش بکشید که به طور دوره ای لباس ها را آویزان کنید ، مانند بسیاری از ظرافت ها. این نه تنها به دلیل ساییدگی و پارگی کمتر از خشک کن به ماندگاری بیشتر لباس های شما کمک می کند بلکه باعث کاهش هزینه های انرژی شما نیز خواهد شد. یک برد-برد!

10. دمای یخچال خود را بالا ببرید 

حفظ دمای یخچال در دمای 40 درجه فارنهایت یا پایین بی خطر است ، بنابراین برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی ، در نظر بگیرید که آن را تا 40 درجه تغییر دهید. بالا بردن دما یک روش ساده برای صرفه جویی در مصرف انرژی است در حالی که هنوز غذای خود را ایمن و تازه نگه دارید. 

بیشتر این نمونه ها رفع سریع برای صرفه جویی در مقدار زیادی انرژی و در نتیجه کاهش قبض برق شما هستند. اگر می خواهید قبض برق خود را به 0 دلار برسانید ، افزودن صفحات خورشیدی می تواند با تولید برق رایگان به شما در رسیدن به آنجا کمک کند. 

تفاوت بین صرفه جویی در انرژی و بهره وری انرژی چیست؟

مهم است که تشخیص دهیم که صرفه جویی در انرژی و بهره وری انرژی روش های جداگانه ای برای رسیدن به همان هدف هستند – صرفه جویی در انرژی! 

صرفه جویی در انرژی نوعی مدیریت انرژی است و هنگامی انجام می شود که اقداماتی را انجام دهید که منجر به مصرف کمتر انرژی شود . این اقدامات شامل جدا کردن وسایل الکترونیکی از برق و یا خاموش شدن چراغ هنگام ترک اتاق است. 

بهره وری انرژی شامل استفاده از فناوری صرفه جویی در انرژی است که برای انجام یک کار به انرژی کمتری نیاز دارد. به عنوان مثال ، بسیاری از لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی اکنون دارای برچسب کم مصرف یا Energy Star هستند و نسبت به وسایل سنتی انرژی کمتری را برای انجام همان کار مصرف می کنند. اگر می توانید به لوازم خانگی کم مصرف ارتقا پیدا کنید ، این روش عالی دیگری نیز برای صرفه جویی در هزینه های انرژی است.

منبع

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *