خانه هوشمند چیست

خانه هوشمند چیست: مواردی که باید قبل از سرمایه گذاری بدانید

خانه های هوشمند که زمانی به عنوان یک اصطلاح آینده نگرانه مورد استفاده قرار می گرفت ، اکنون در بازار املاک و مستغلات کشور تا حدی رایج است. در حال حاضر تعدادی از پروژه های مسکونی دارای امکانات رفاهی هستند ، جایی که می توانید همه لوازم خانگی را با یک کنترل از راه دور تنظیم کنید ، از شاخه های هشیار برای تنظیم تایمر برای آبفشان های آب و تنظیم نور با کمک برنامه تلفن هوشمند خود استفاده کنید. با این وجود ، به دلیل دسترسی محدود به اطلاعات و کمبود دانش ، خریداران و سرمایه گذاران اغلب در مورد خانه های hushmand  و اتوماسیون خانه گمراه می شوند. خریداران مسکن باید عواملی را که خانه آنها را به یک آپارتمان Smart تبدیل کرده و اینکه آیا پرداخت حق بیمه مشکلی ندارد ، برای مواردی که ممکن است استفاده کنند یا نکنند درک کنند

خانه هوشمند چیست؟

ساختمان هوشمند خانه ای است که دارای وسایلی است که به اینترنت متصل شده اند تا امکان کنترل از راه دور و نظارت بر وسایل و تجهیزات از قبیل روشنایی ، گرمایش و غیره را فراهم کنند. خانه های هوشمند به عنوان اتوماسیون خانه شناخته می شوند امنیت ، آسایش ، صرفه جویی در انرژی و راحتی همزمان ، با دسترسی به آنها برای کنترل دستگاه های هوشمند نصب شده در خانه خود ، از طریق یک برنامه خانه خردمند یا سایر دستگاه های شبکه. معمولاً سیستم های اتوماسیون آپارتمان های Smart، که بخشی از اینترنت اشیا (IoT) هستند ، داده های استفاده از مصرف کننده را بین خود به اشتراک می گذارند تا با هم کار کنند و اقدامات را بر اساس تنظیمات صاحب خانه به طور خودکار انجام دهند.

خانه هوشمند چگونه کار می کند

ساختمان های هوشمند چگونه کار می کنند


دستگاه های یک آپارتمان Smart به یکدیگر متصل هستند و می توان از طریق یک نقطه مرکزی به آنها دسترسی پیدا کرد – تلفن هوشمند ، رایانه لوحی ، رایانه لوحی یا کنسول بازی. قفل درها ، تلویزیون ها ، ترموستات ها ، مانیتورهای خانگی ، دوربین ها ، چراغ ها و حتی وسایلی مانند یخچال را می توان از طریق یک سیستم اتوماسیون خانگی کنترل کرد. این سیستم بر روی تلفن همراه یا سایر دستگاه های شبکه نصب شده است و کاربر می تواند برنامه های زمانی را برای اعمال برخی تغییرات ایجاد کند.

برخی از وسایل رایج که از اتوماسیون خانگی استفاده می کنند ، شامل روشنایی ، امنیت خانه ، سینمای خانگی و تنظیمات سرگرمی و ترموستات است.

مطلبی جالب :خانه پیش ساخته چیست

مزایا و معایب خانه های هوشمند


طرفداران


نصب یک سیستم فناوری خانه هوشمند راحتی صاحبان خانه را فراهم می کند. به جای کنترل لوازم خانگی ، ترموستات ، روشنایی و سایر ویژگی ها با استفاده از دستگاه های مختلف ، صاحبان خانه معمولاً از طریق تلفن هوشمند یا رایانه رمیزی می توانند همه آنها را با استفاده از یک دستگاه کنترل کنند .

از آنجا که آنها به یک دستگاه قابل حمل متصل هستند ، کاربران می توانند در مورد مشکلات موجود در خانه های خود اعلان ها و به روزرسانی ها را دریافت کنند. به عنوان مثال ، زنگ درهای هوشمند به صاحبان خانه اجازه می دهد افرادی را که حتی وقتی در خانه نیستند ببینند و با آنها تماس بگیرند. کاربران می توانند درجه حرارت داخلی ، روشنایی و لوازم خانگی را نیز تنظیم و کنترل کنند.

با هزینه راه اندازی سیستم hušmand ، صاحبان خانه می توانند از پس انداز قابل توجهی در هزینه بهره مند شوند. از لوازم خانگی و الکترونیک می توان با کارآیی بیشتری استفاده کرد و هزینه های انرژی را کاهش می دهد.

منفی ها

امنیت داده ها و حریم خصوصی چالش های اساسی است. اگر هکرها بتوانند به دستگاه هوشمند نفوذ کنند ، دسترسی به اطلاعات شخصی شما یا مسکن شما را در معرض سرقت آسان خواهد کرد.اقدامات برای كاهش خطرات این حملات شامل حفاظت از وسایل hušmand و دستگاهها با یك رمزعبور قوی ، استفاده از رمزنگاری در صورت وجود و فقط اتصال دستگاههای مطمئن به شبكه است.

مدیریت اتوماسیون خانگی می تواند پیچیده باشد ، خصوصاً برای افرادی که اهل فن نیستند.

هزینه های نصب فن آوری هوشمند

همانطور که در بالا ذکر شد ، هزینه های نصب فن آوری Smart  می تواند از چند صد هزار تومان برای یک سیستم بی سیم تا ده ها میلیون تومان برای یک سیستم پیشرفته انجام شود. پرداخت آن هزینه سنگینی است ، خصوصاً اینکه ممکن است منحنی یادگیری سختی وجود داشته باشد تا بتوانید برای همه افراد خانواده به سیستم عادت کنید.

دوربین های امنیتی هوشمند

اگر واقعاً نمی توانید تصاویر آنها را ببینید ، دوربین های امنیتی چقدر مفید هستند؟ با استفاده از دوربین های امنیتی Smart  ، می توانید در هر زمان و هر کجا از برنامه تلفن همراه خود ، تصاویر را بررسی و پخش مستقیم کنید. همچنین می توانید بسته به نوع ساخت خود ، تصاویر خود را در نمایشگر هوشمند ، Chromecast ، Fire TV یا Apple TV نشان دهید و فضای ذخیره سازی ابری را نیز مرور کنید. برخی از دوربین های امنیتی هوشمند حتی دارای قابلیت شناسایی افراد هستند بنابراین فقط در صورت شناسایی شخص به شما اطلاع داده می شود ، اما دوربین های پیشرفته تر دارای قابلیت تشخیص چهره هستند ، به شما این امکان را می دهد تا چهره هایی را که چندین بار دیده می شود برای اعلان های خاص تر نیز نام ببرید.

قفل های هوشمند

قفل های Smart  فوق العاده مفید هستند. جدا از اینکه می توانند از راه دور آنها را کنترل کنند ، کاربران همچنین می توانند برای مدت زمان مشخصی کد عبور ایجاد کنند تا افراد در زمان حضور در خانه وارد شوند. این مخصوصاً اگر یک سگ گردان ، خانه نشین یا پرستار کودک دارید که باید از راه پنهان کردن یک کلید در زیر تشک ، به آن وارد شود بسیار مفید است. شما می توانید فعالیت قفل خود را ببینید و حتی می توانید برخی قفل ها را با دستورات صوتی باز کنید!

  • مارک های محبوب قفل هوشمند: Kwikset ، Yale ، Schlage ، August
  • هزینه متوسط: 150 دلار: پس حدود 3.5 میلیون تومان می شود

نتیجه گیری

مهم است که انتقال به دوره جدید خانه ها را در نظر بگیرید. خانه های هوشمند آسایش و امنیت زیادی را به منزل شما می آورند و این ایده دارای مزایای زیادی است که باعث صرفه جویی در انرژی ، وقت و هزینه شما می شود. تا آنجا که جنبه خوبی وجود دارد ، بسیار مهم است که در طول مسیر برخی از موارد منفی را در نظر بگیرید تا خود را از قبل آماده کنید تا از نا امیدی در آینده جلوگیری کنید.

منبع 1 و 2:source

مطالب مشابه

2نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *