پنت هاوس چیست

پنت هاوس چیست و آیا سرمایه گذاری خوبی است

یکی از لذتهای واقعی زندگی در شهر این است که از همه چیز فراتر بروید ، از یک نمای بلند به آسمان و منظره خیابان نگاه کنید .اگر یک کلمه وجود داشته باشد که قلب تهران را از بین ببرد ، آن “پنت هاوس” است.در نتیجه ، تقاضا و عرضه آن در املاک و مستغلات تهران در دهه گذشته افزایش چشمگیری داشته است. به نظر می رسد ، هنوز هم درمورد معنای penthouses سردرگمی زیادی در بین خریداران وجود دارد. 

پنت هاوس چیست؟

طبق دیکشنری آکسفورد ، پنت هاوس “یک آپارتمان گران و راحت یا مجموعه ای از اتاق ها در بالای یک ساختمان بلند است”.

هنگامی که این مفهوم برای اولین بار محبوب شد ، توسعه دهندگان تعریف اصلی این اصطلاح را دنبال کردند ، این اصطلاح همچنین برای تعریف یک آپارتمان منحصر به فرد در طبقات دیگر استفاده شد ، زیرا توسعه دهندگان با مفهوم پنت هاوس به امکان سودآوری بیشتر پی بردند.

پنت هاوس واحدی است که در طبقه آخر ساختمان واقع شده است. این معمولاً لوکس ترین ، جادارترین و گران ترین واحد در ساختمان با بیشترین امکانات رفاهی است. که می تواند دارای سقف های طاقدار ، پنجره های از کف تا سقف و چشم انداز چشمگیر شهر باشد.

امکاناتی که در پنت هاوس ارائه می شود

امکانات پنت هاست

یک پنت هاوس دارای یک تراس باز است که منحصر به فرد مالک آن است. این واحدها دارای اتصالات داخلی مجلل نیز هستند. برخلاف یک واحد معمولی ، سقف آن نیز بسیار بالاتر است و دارای یک طرح متفاوت و امکانات لوکس از جمله سالن ورزشی ، استخرهای شنا و حتی گاهی آسانسورهای خصوصی است.

تعدادی ازمزایای penthouse

حریم خصوصی ، فضای تراس و سقف های بلند ویژگی های معمولی آن است که آن را از خانه های معمولی متمایز می کند.

مناظر شگفت انگیز

نمی توان انکار کرد که وقتی یک penthouse دارید ، مناظر شگفت انگیزی از شهر خواهید داشت. از طبقه آخر ، خط افق ، چراغ چشمک زن ساختمانها و چشم انداز اطراف را برای کیلومترها پایان خواهید دید. پنت هاوس ها معمولاً پنجره های زیادی دارند ، بنابراین می توانید روی کاناپه خود بنشینید و از راحتی خانه خود به شهر نگاه کنید. این دیدگاه را خواهید داشت که گردشگران هنگام بازدید از زادگاه شما هزینه آن را پرداخت می کنند.

انحصارطلبی:  صاحب penthouse غالباً از خدمات متنوعی که دیگران در همان ساختمان دریافت نمی کنند برخوردار است.

صدای خیابان کمتر

حتی واحدهایی که در چند طبقه بالاتر از خیابانها هستند ، می توانند در همه ساعات شب ، هیاهو را بشنوند. اما صاحبان پنت هاوس به ندرت از صدای زیر آزار می دهند ، زیرا آپارتمان به قدری بلند است که صداها به آن نمی رسند.

معایب

در دسترس بودن فضای بزرگ ، همچنین به معنای نیاز بیشتر برای نگهداری از آن  است. همچنین penthouse در مقایسه با سایر واحدهای ساختمان بیشتر در معرض گرما و هوا هستند. از این رو ، در یک شهر گرم ، فضای داخلی واحد می تواند کاملا گرم شود. در شهرهایی که بارندگی زیادی دارند ، نشت یا آب گرفتگی ممکن است معمول باشد. یک خانه بزرگ که امکان ایجاد حریم خصوصی را فراهم می کند ، ممکن است منجر به احساس تنهایی شود.

تقریباً همیشه ، واحدهای مسکونی در طبقات آخر دارای ارزش فروش مجدد نسبتاً ضعیفی هستند. موقعیت آنها در یک طبقه بالاتر ، بر ارزش فروش مجدد پنت هاوس نیز تأثیر می گذارد. اگر مالکان تصمیم بگیرند ملک را اجاره دهند ، به دلیل گرانی ، چنین واحدی تعداد گیرنده کمتری نیز خواهد داشت. حداقل در ایران ، که تقاضا برای آپارتمان و آپارتمان در بخش اجاره زیاد است ، عملکرد اجاره تولید شده از یک پنت هاوس بسیار کمتر از انتظار شما خواهد بود.

هزینه

قیمت penthouse یک نقطه ضعف است – حتی اگر توانایی پرداخت اجاره ماهانه را داشته باشید. شما باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید ماهانه این مقدار را پرداخت کنید یا جایی که می خواهید پول خود را به آنجا برسانید.

آیا پنت هاوس سرمایه گذاری خوبی است؟ 

پنت هاوس کلاسیک معمولاً بیشتر از واحدهای دیگر ساختمان هزینه می برد.  اما آنها به طور معمول سرمایه گذاری خوبی هستند. حتی فقط داشتن یک آپارتمان در طبقه آخر نیز یک امتیاز بزرگ در شهر تهران است. بسیاری از مشتریان ، آپارتمانهای فعلی خود را برای ارتقا به پنت هاوس می فروشند تا شاید از صدای آزار دهنده همسایگان طبقه بالا فرار کنند. خریداران باهوش درک می کنند که خانه شما باید واحدی برای آرامش باشد ، نه این که منبع استرس باشد.

نتیجه گیری

پنت هاوس به دلیل امکانات لوکس و چشم انداز شهر معروف است که دارای مزایای چون

  • نماهای بهتر
  • همسایه های کمتر 
  • صدای خیابان کمتر
  • امکانات اضافی

مقالات مرتبط

خانه دوبلکس چیست 

منابع

source1 ,source2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *