دوبلکس چیست

خانه دوبلکس چیست همه چیز در مورد آن

اگرچه آنها در املاک و مستغلات کاملاً رایج شده اند ، اما با توجه به معنای خانه دوبلکس ، همچنان سردرگمی زیادی ادامه دارد. از آنجا که آنها اغلب با خانه های دو طبقه اشتباه گرفته می شوند ، بگذارید بفهمیم دوبلکس چیست و تفاوت آن با خانه های دو طبقه چیست.

خانه دوبلکس چیست؟

خانه دوبلکس یک ساختمان مسکونی است که در دو طبقه ساخته شده است. یک اتاق ناهار خوری و یک آشپزخانه واحد دارد. این یک دیوار مشترک مشترک دارد و از دو واحد زندگی یا در کنار هم یا در دو طبقه با ورودی های جداگانه تشکیل شده است. در حالی که دو طبقه وجود دارد ، با هم فروخته می شود و متعلق به یک فرد است. ممکن است برای هر دو طبقه نقاط ورودی جداگانه ای داشته باشد.

دوبلکس ها به طور کلی دارای آشپزخانه ، سالن و اتاق خواب در طبقه پایین هستند در حالی که در طبقه بالا اتاق خواب اصلی قرار دارد. یک دوبلکس همیشه دو طبقه است و هرگز سه یا چهار طبقه نیست که در این صورت مالتی پلکس نامیده می شود.

در کشورهای غربی ، خانه های دوبلکس حتی ممکن است دو خانواده را در خود جای دهد که در آن هر طبقه کاملاً یک خانه جداگانه است. Duplex ها می توانند بازده اجاره سالم داشته باشند ، زیرا خانواده مالک همیشه می توانند یک بخش از املاک خود را به مستاجر اجاره دهند. در چنین مواردی ، ورودی جدا خواهد بود و یک دیوار مشترک خانه بزرگ را به دو قسمت تقسیم می کند. و احتمالا این آپارتمان هوشمند هم هستند.

تفاوت خانه دو طبقه و دوبلکس

یک خانه دوبلکس همیشه یک ساختار دو طبقه است اما ممکن است همه ساختمانهای دو طبقه در دو طبقه طبقه بندی نشوند. در دوبلکس ، طبقات از طریق یک راه پله به هم متصل می شوند ، در حالی که خصوصیات دو طبقه ممکن است مستقل از یکدیگر باشند و ممکن است متصل باشند یا نباشند.

تفاوت دوبلکس و ویلا

ویلا ممکن است یک ملک دو طبقه باشد یا نباشد و معمولاً از یک خانه دوبلکس بزرگتر باشد. هر دو برای مقاصد مسکونی استفاده می شود اما یک ویلا در مقایسه با دوبلکس به عنوان یک خرید مخمل خواب دار در نظر گرفته می شود. به طور کلی ویلا اولین انتخاب برای کسانی است که حریم خصوصی کامل را می خواهند. در واقع ، مفهوم ویلا به دوران روم برمی گردد ، زمانی که افراد ثروتمند و مشهور در تابستان ها به حومه شهر منتقل می شدند. امروزه ، ویلا ها ممکن است به طور مستقل در یک قطعه زمین صاحب خانه شوند اما با این وجود در یک جامعه دردار قرار دارند. ویلاها همچنین برخلاف دوبلکس ، امکاناتی از قبیل کلوپ ، سالن ورزشی ، استخر و … را ارائه می دهند.

سرمایه گذاری در Duplexes Con – درآمد اجاره ای تضمین نمی شود

در حالی که خرید یک دوبلکس به عنوان یک ملک سرمایه گذاری یک ایده عالی است . شما نمی توانید اجاره کنندگان را پیدا کنید.یا حداقل وقت گیر است.

کفپوش و روشنایی برای خانه های Duplex

وقتی نوبت به کف می رسد ، بسته به مبلغی که می خواهید هزینه کنید ، گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. می توانید برای هر قسمت از خانه خود کفپوش متفاوتی انتخاب کنید. می توانید کف اتاق چوبی یا کاشی های چوبی را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید و سنگ مرمر ایتالیایی را برای محل زندگی و اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید ، جایی که بازدید کنندگان می توانند از آن قدردانی کنند.

آیا یافتن خریدار برای یک ملک دوبلکس آسان است؟

اکثر خریداران ملک که خانه های Duplex را انتخاب می کنند ترجیح می دهند برای استفاده نهایی در آن سرمایه گذاری کنند. به دلایلی ، اگر آنها بخواهند واحد خود را دوباره بفروشند ، یافتن خریدار مناسب ممکن است سخت باشد. موقعیت دقیق ، تقاضای چنین خانه هایی ، قیمت گذاری و شهر نیز مهم است. با این حال ، این بدان معنا نیست که فروش یک خانه دوبلکس در بازار ثانویه غیرممکن است. خریداران زیادی وجود دارند که به دنبال ملک هایی به غیر از آپارتمان هستند.

خرید آپارتمان در اندیشه :لینک ببینید

نتیجه گیری

پس از مقایسه جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در دوبلکس ، امیدوارم که شما فکر بهتری در مورد نوع سرمایه گذاری در دوبلکس داشته باشید. خرید دوبلکس به عنوان اولین ملک شما می تواند یک مسیر عالی برای سرمایه گذاران جدید باشد 

مطالب مرتبط

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *