خانه پیش ساخته چیست

خانه پیش ساخته چیست و مزایای آن

وقتی به ساختن منزل خود فکر می کنید ، دو سوال مهم پیش می آید: کدام سبک معماری را انتخاب کنید؟ و خصوصاً چه بودجه ای را باید به آن اختصاص داد؟ وقتی بودجه کمی تنگ است یا می خواهید به سرعت چمدان های خود را در ساختمان جدید خود قرار دهید ، ممکن است رفتن به خانه پیش ساخته جالب باشد.

خانه پیش ساخته چیست


خانه پیش ساخته نوعی خانه کیت است که از طرح اسکن شده سه بعدی کاملاً در کارخانه ساخته می شود.

این به صورت ماژول های مختلفی تولید می شود که سپس در محل ساخت و ساز ، یعنی در زمین شما مونتاژ می شود . برخی از اتمام ها مستقیماً در محل انجام می شوند اما تعداد کمی هستند.

ساخت یک خانه پیش ساخته در 3 مرحله  انجام می شود :

  1. ساخت ماژول در کارخانه.
  2. بازرسی کیفیت و تست هوا.
  3. مونتاژ در محل و سپس نصب یک سقف برای چارچوب آن

چرا یک ساختمان پیش ساخته را انتخاب می کنیم؟

انتخاب خانه پیش ساخته

امروزه منزل های پیش ساخته بسیار سازگار با محیط زیست هستند و از مواد طبیعی یا زیست محیطی مانند چوب برای طراحی دیوارها استفاده می کنند. این ماده تجدید پذیر و نجیب دارای مزایایی مانند ضد آب بودن یا محدود کردن اتلاف انرژی بلکه طول عمر نیز می باشد. از خورشید می توان برای ساخت سقف ، ایوان یا گاراژ نیز استفاده کرد.

مزایای اصلی آن

3 مزیت اصلی به همراه دارد: صرفه جویی در وقت زیاد و قیمت جذاب ; قابل تنظیم

زمان ساخت سریع

ساخت یک خانه پیش ساخته کمتر از یک خانه چوبی ساخته می شود. به طور معمول ساخت خانه های چوبی ساخته شده بین یک تا چهار ماه بیشتر طول می کشد.  با داشتن خانه پیش ساخته ، ساخت و ساز می تواند در کارخانه آغاز شود در حالی که زمین شما به طور همزمان آماده می شود. از آنجا که ساخت و ساز و سایت به طور همزمان اتفاق می افتد ، در وقت صرفه جویی می کنید. علاوه بر این ، ساخت خانه در یک کارخانه داخلی و دارای کنترل آب و هوا نیز سریعتر از ساخت در محل است ، جایی که کمبود آب و هوا و تأمین می تواند روند را کند کند.

قابل تنظیم

بسیاری از مردم تصور می كنند كه خانه های پیش ساخته بدون هیچگونه گزینه ای مستقیماً از خط مونتاژ خارج می شوند. با داشتن این ملک می توانید تغییراتی را ایجاد کنید . به عنوان مثال ، ممکن است کفپوش ، کابینت آشپزخانه و میزهای آشپزخانه را ارتقا دهید.

خرید آسان

تولیدکنندگان روند خرید خانه را ساده کرده اند . هنگامی که در مورد خانه پیش ساخته تصمیم می گیرید ، یک سری تصمیمات متناسب با سبک زندگی و بودجه خود می گیرید و کارتان تمام می شود.

معایب یک خانه پیش ساخته

برخی از موارد منفی در ابن نوع ملک ها ، از جمله:

چیزهای زیادی برای هماهنگی

اگرچه خرید خانه آسان است ، اما هنوز چیزهای زیادی برای هماهنگی دارید. شما مسئول کارهای اضافی مانند خرید زمین ، تأمین وجوه مالی ، آماده سازی سایت ، راه اندازی سرویس های جانبی هست. در مقایسه با خرید یک خانه موجود در بازار و یا داشتن یک پیمانکار عمومی ، هماهنگی در بعضی از این کارها با یک خانه چوبی می تواند بسیار باشد.

گزینه های محدود

در حالی که می توانید خانه های پیش ساخته را سفارشی کنید ، گزینه ها هنوز محدود هستند. برای اینکه روند کار ساده و مقرون به صرفه باشد ، ممکن است فقط تعداد انگشت شماری از رنگ های کفپوش یا روکش های کابینت را داشته باشید که بتوانید انتخاب کنید.

هزینه ی حمل و نقل

انتقال این نوع ساختمان از کارخانه به یک قطعه زمین کار بزرگی است و ممکن است هزینه بر باشد. اگر در منطقه ای دور افتاده زندگی می کنید ، انتظار داشته باشید که هزینه های حمل و نقل بیشتر باشد.

نتیجه گیری

خانه های پیش ساخته دارای مزایایی از جمله کم هزینه و زمان آماده سازی کوتاه هستند. این یک گزینه جدید زندگی است که طیف وسیعی از خانواده های کم درآمد را به گروه های با درآمد بالاتر هدف قرار می دهد. اغلب در مناطقی که ساخت و ساز دشوار است ترجیح داده می شود.

مطالب مشابه

خانه هوشمند چیست

منابع مورد استفاده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *