دلایلی که اجاره بهتر است

بهتر است آپارتمان بخریم یا اجاره کنیم

.خانه بخرم یا رهن کنم ?اجاره نشینی یا خرید خانه ؟ مالکیت خانه یک تصمیم مهم در زندگی است .اگرچه داشتن خانه برای بسیاری یک هدف مادام العمر است ، اجاره نیز مزایایی دارد. مالکیت خانه برای همه مناسب نیست.مزایا اجاره نشینی در اینجا شرح می دهیم. خرید و فروش آپارتمان در اندیشه ببینید.

فشار فرهنگی برای خرید ملک را نباید دست کم گرفت.

دلایلی زیر برای این که اجاره خانه یا آپارتمان بهتر از خرید آن است

دلایلی که اجاره بهتر است

1) بدون هزینه های نگهداری یا صورت حساب های تعمیر

یکی از مزایای اجاره خانه این است که هیچ هزینه نگهداری یا قبض تعمیرات وجود ندارد. هنگام اجاره ملک ، مالک شما مسئول کلیه امور نگهداری ، بهسازی و تعمیرات است. اگر دستگاهی دیگر کار نکند یا سقف شما شروع به نشت کند ، شما با صاحبخانه تماس می گیرید که لازم است آن را تعمیر یا تعویض کند.

از طرف دیگر ، صاحبان خانه کلیه هزینه های تعمیر ، نگهداری و نوسازی خانه را بر عهده دارند. بسته به ماهیت کار ، می تواند بسیار گران تمام شود.

بهتر است مطلب چگونه هزینه های نگهداری را در ملک اجاره ای خود کاهش دهیم بخوانید.

2) دسترسی به امکانات رفاهی

یکی دیگر از مزایای مالی اجاره ، دسترسی به امکانات رفاهی است که در غیر این صورت هزینه هنگفتی به همراه خواهد داشت. لوکس هایی از قبیل استخر در زمین یا مرکز تناسب اندام در مقیاس متوسط ​​برای مجتمع های آپارتمانی مجلل و بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای مستاجران به صورت استاندارد ارائه می شوند.

اگر یک صاحب خانه بخواهد به این امکانات دسترسی داشته باشد ، هزینه نصب و نگهداری آن هزاران دلار هزینه دارد. صاحبان کاندو برای دسترسی به آنها نیاز به پرداخت ماهانه هزینه دارند.

3) بدون پیش پرداخت زیاد

یکی دیگر از زمینه هایی که اجاره کنندگان در آن توافق مالی بهتری دارند ، هزینه پیش پرداخت است. مستاجرین معمولاً باید سپرده ای معادل اجاره یک ماه بپردازند ، سپرده ای که از نظر تئوری در صورت جابجایی به آنها بازگردانده می شود ، مشروط بر اینکه به ملک اجاره آسیب نرسانده باشند.

هنگام خرید خانه با رهن ، شما باید پیش پرداخت قابل قبولی داشته باشید – به طور معمول حدود 20٪ از ارزش ملک. البته ، این پیش پرداخت منجر به داشتن حقوق صاحبان سهام در خانه می شود که فقط با پرداخت تدریجی وام مسکن افزایش می یابد.

4) انعطاف پذیری بیشتر در مورد محل زندگی

اجاره کنندگان می توانند عملا در هر جایی زندگی کنند ، در حالی که صاحبان خانه فقط به مناطقی محدود می شوند که توانایی خرید آن را دارند. زندگی در یک شهر گران قیمت مانند تهران برای بیشتر خریداران مسکن ممکن است دور از دسترس باشد ، اما ممکن است برای اجاره کنندگان این امکان وجود داشته باشد. اگرچه اجاره در مناطقی که ارزش خانه نیز زیاد است ، بالا است ، اما اجاره دهندگان با سهولت بیشتری نسبت به خریداران مسکن ، پرداخت ماهانه مقرون به صرفه را پیدا می کنند.

5:کوتاه مدت نقل مکان سریع

اجاره کوتاه مدت می تواند به شش ماه برسد و اگر برای شما مناسب نباشد ، می توانید بعد از این زمان نقل مکان کنید. ونقل مکان از خانه اجاره ای اغلب می تواند سریعتر از فروش ملک باشد ، که در صورت خراب شدن رابطه مفید است

نتیجه گیری

با این حال ، اگر برای آینده بلند مدت خود برنامه ریزی می کنید و پول دارید ، پس مالکیت خانه یک حرکت هوشمندانه است.و اجاره یا خرید مسکن ؟ کدام بهتر است؟ را درک کرده باشین

مطالب مشابه

رهن و اجاره آپارتمان در شهریار اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *