سوالاتی که قبل از خرید خانه بپرسیم

سوالاتی که قبل از خرید اولین خانه ی خود باید از خود بپرسید

سرانجام لحظه ای که منتظر آن بوده اید! شما آماده خرید اولین خانه یا آپارتمان خود هستید.که می تواند یکی از مهمترین معاملات انجام شده برای شما باشد. اختصاص وقت برای پاسخ دادن به برخی از سوالات به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که واقعاً آماده خرید هستید و همچنین می فهمید که آیا لازم است قبل از اقدام بزرگ ، تغییرات مالی ایجاد کنید .

1.دلایل شما برای خرید خانه چیست؟

اطمینان حاصل کنید که دلایل شما برای خرید خانه واقع بینانه است. اطلاعات اخیر نشان می دهد که بسیاری از صاحبان خانه های هزار ساله از خرید خانه های خود پشیمان هستند.

2. چه مدت در منطقه زندگی خواهید کرد؟

پاسخ این سوال ممکن است به دلیل شرایط زندگی شما ناگهان تغییر کند. اما در حالت ایده آل ، شما باید حداقل سه تا پنج سال در خانه اول خود بمانید تا دوباره حرکت کنید. شما معمولاً باید آنقدر بمانید تا حتی وام خود را هم شکست دهید.

اگر می دانید که به یک منطقه جدید منتقل خواهید شد یا می خواهید در مدت یک سال به خانه بزرگتری بروید ، پس بهتر است برای خرید خانه صبر کنید. این تأخیر به شما امکان می دهد تا در پیش پرداخت بیشتری صرفه جویی کنید و ممکن است تهیه خانه مورد نظر خود را برای شما آسان کند. 

 3.چقدر می توانید هزینه پرداخت کنید؟

قبل از تصمیم به خرید خانه باید مطمئن شوید که توانایی تهیه خانه را دارید. کل پرداخت وام شما نباید بیش از 25٪ از درآمد ناخالص شما باشد. اگر اصلا بدهی دیگری ندارید می توانید این میزان را تا 28٪ افزایش دهید. اگردو تا وام می گیرید ، باید این پرداخت ها را با هم ترکیب کنید تا بفهمید آیا این معیارها را برآورده می کنید.

پرداخت کل بدهی ماهانه شما ، از جمله وام مسکن ، نباید بیش از 33٪ از درآمد ناخالص شما باشد. اگر به بیش از توان پرداختی خود رسیده اید ، احتمال از دست دادن خانه خود را دارید ، بنابراین در مورد آن واقع بین باشید. اگر توانایی خرید خانه مورد نظر خود را ندارید ، ممکن است کمی بیشتر اجاره کنید یا بدنبال مقرون به صرفه تری باشید.

4. آیا شما یک مشاور املاک معتبر دارید؟

داشتن یک آژانس املاک و مستغلات خوب می تواند کمک بزرگی به روند یافتن و خرید آرام خانه کند.یافتن یک مسکن که نه تنها دانش کافی دارد بلکه از منطقه شما آگاه است بسیار مهم است. هر محله ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید. نمایندگی که از اطلاعات کافی برخوردار باشد به شما کمک می کند تا هرکدام از این اشکالات را تشخیص دهید تا هزینه بیشتری برای یک ملک پرداخت نکنید. چیدن مسکن واقعی گامی در روند خرید است که نباید از آن غافل شد. در واقع یکی از مهمترین قسمتهاست! سعی کنید با آژانسهای املاک مختلف مصاحبه کنید و از شخصی که فکر می کنید بیشتر با او مطابقت دارد احساس کنید. 

5. سرگرمی های شما چیست و چه تاثیری بر زندگی شما دارند در حالی که در این خانه زندگی می کنید؟


سردرگم هستید؟ به عنوان مثال ، آیا ترجیح می دهید در خانه ای ارزان تر و احتمالاً کوچکتر زندگی کنید تا بودجه لازم برای سفر به شهرهای کشور یا سفر به سایر کشورها یا حتی برای یک سرگرمی مورد علاقه خود را داشته باشید

6. ارزش واقعی ملک را درک کنید 

آخرین چیزی که می خواهید این است که بیش از حد برای یک ملک بپردازید! علاوه بر هزینه خانه ، جنبه های دیگری مانند بازرسی و ارزیابی خانه وجود دارد که اگر ارزش خانه را درک نکنید نیاز به پول دارد. در پایان ، فروشندگان ممکن است انعطاف پذیر نباشند ،  این موضوع به همان نکته اضافه می کند که بنگاه املاک و مستغلات شما در صورت کار با ملک باید از ارزش آن مطلع باشند.

7. صبور باشید 

فقط به این دلیل که هیجان زده اید به اولین خانه ای که می بینید پرش نکنید. بعضی اوقات ، خرید نیاز به حوصله و حسن نیت دارد. به چیزی که واقعاً برای آینده خود نمی خواهید ، اکتفا نکنید! 

نتیجه گیری

برداشتن اولین قدم برای خرید اولین خانه خود می تواند ترسناک و دلهره آور باشد. شما می خواهید خانه ای پیدا کنید که عاشقش باشید اما از پس هزینه های آن نیز بربیایید.تحقیق خود را انجام دهید – ببینید که اخیراً چه مقدار املاک مشابه در همان منطقه با استفاده وب سایت های املاک فروخته شده است .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *