مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد

مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد

روند ساخت و ساز ساختمان از ابتدا تا انتها :مراحل مختلفی برای ساخت خانه وجود دارد: برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت واقعی و همچنین دکوراسیون – همه اینها باید در بودجه شما کار کنند. چک لیست ما به شما در جهت گیری صحیح کمک می کند.

مراحل فرآیند طراحی و ساخت ساختمان از صفر تا صد

مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد

پروژه های طراحی و ساخت شامل چندین مرحله است. به طور معمول ، پروژه ها شش مرحله زیر را طی می کنند. با این حال ، در بعضی از پروژه ها ، ممکن است چندین مرحله از این ترکیب ها ، کاهش یا مراحل دیگری وجود داشته باشد.

مرحله 1: شروع کار (تصمیم گیری در مورد ساختن)

در مرحله اولیه ، شما بعنوان صاحبخانه و معمار در مورد مختصر پروژه بحث می کنید. شما مراحل آزمایش متناسب بودن نیازها ، خواسته ها و بودجه خود را طی می کنید. به همین دلیل مهم است که شما مختصراً تهیه کرده و ایده ای در مورد بودجه پروژه یا در دسترس بودن بودجه داشته باشید. دامنه کار توسط مختصر و بودجه شما تعیین می شود.

نتایج کلیدی جلسات مرحله آغازین یک برنامه پروژه با تمام نقاط عطف مشخص شده است. برنامه پروژه به طور كلی مدت زمان اجرای پروژه و مدت زمان لازم برای هر مولفه را بیان می كند.

مرحله 2: طراحی طرح

در این مرحله ، معمار ایده ها یا مفاهیم طراحی را تهیه می کند ، که به عنوان طرح شماتیک شناخته می شود. اینها ترتیب کلی اتاقها و سایت را نشان می دهد. برخی از معماران همچنین مدل هایی را برای کمک به تجسم پروژه آماده می کنند.

این مرحله جایی است که ایده های ماده نیز در آن گنجانده شده است و همچنین ویژگی های فنی ، کاربردی و زیبایی شناختی مفهوم طراحی وجود دارد. پس از انجام این کار ، معمار محدوده ، برآورد کل هزینه پروژه را بررسی می کند (با در نظر گرفتن تمام مواد و همه موارد لازم برای زنده کردن پروژه) و سپس بودجه شما را در نظر می گیرد.

بیشترین تغییرات در طراحی در این مرحله اتفاق می افتد. این امر گاهی اوقات به این دلیل است که ممکن است مختصر شما با بودجه شما مطابقت نداشته باشد.

شما به عنوان صاحب خانه قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، طرح شماتیک را تأیید می کنید. معمار همیشه اطمینان حاصل خواهد کرد که خواسته های شما برآورده می شود. از نظر من ، دیدن مدلهای سه بعدی یا حتی مدلهای مفهومی فیزیکی طراحی برای شما مفید است.

مرحله 3: توسعه طراحی (اصلاح طرح)

معمار نقشه های دقیق تری را برای نشان دادن سایر جنبه های طرح پیشنهادی آماده می کند. نقشه های طبقه تمام اتاق ها را با اندازه و شکل صحیح نشان می دهد. مشخصات کلی برای لیست مواد اصلی و اتمام اتاق آماده شده است. هماهنگی سایر مشاوران در طراحی در این مرحله امری حیاتی است ، این امر باعث جلوگیری از شگفتی های ناخوشایند در هنگام تولید نقشه های دقیق ساخت یا در حین ساخت می شود.

پس از همکاری با مشاوران ، برنامه پروژه نیاز به بازبینی دارد. با این کار مشخص خواهد شد که آیا همکاری منجر به طولانی شدن مدت زمان اجرای پروژه می شود زیرا شما منتظر ارسال آثار خود هستید و غیره. یک بار دیگر ، به بودجه و هزینه واقعی پروژه اشاره می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ انحراف عمده ای از پروژه وجود ندارد. بودجه توافق شده سپس اسناد برای تأیید به شما ارسال می شود. این می تواند در یک جلسه باشد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز با جزئیات توضیح داده شده است.

مرحله 4a: تهیه اسناد فنی و ساختمانی

هنگامی که طرح را تأیید کردید ، معمار نقشه ها و مشخصات دقیق را آماده می کند. اینها شامل کارهای معماری هماهنگ با کارهای مشاوران دیگر است. کلیه اسناد برای تصویب به شورا ارسال می شود.

بیشتر افراد در این مرحله تصمیم می گیرند که به طور قراردادی رابطه خود را با معمارشان خاتمه دهند. این زمانی است که آنها اسناد ، طرح ها و برنامه های خود را دریافت می کنند. آنها تصمیم می گیرند که پیمانکار خود را انتخاب کنند و خودشان بر ساختمان نظارت می کنند. با این وجود ، ادامه کار تا پایان ساخت سازه شما ارزش فوق العاده ای دارد.

مرحله 4B: ارزیابی مناقصه (تصمیم گیری در مورد بهترین پیمانکار برای کار)

یک لیست کوتاه از سازندگان معتبر تهیه کنید ، سپس بر اساس برنامه های جدید ایجاد شده خانه خود ، تخمین بزنید. در حالی که با آنها صحبت می کنید ، مراجع را بخواهید (یعنی مشتریان قبلی که می توانید برای بررسی آنها تماس بگیرید). همچنین ممکن است بخواهید به برخی از سایت های شغلی آنها مراجعه کنید تا مروری بر نحوه کار آنها داشته باشید.

مرحله 5: اداره ساخت و ساز

در طول این مرحله ، معمار سایت را به پیمانکاری که پیشنهاد او موفقیت آمیز است تحویل خواهد داد. نقش پیمانکاران ساخت فیزیکی ساختار است. در مقابل ، نقش اصلی معمار در این مرحله کمک به شما با اطمینان از ساخت پروژه مطابق با نقشه ها و مشخصات است. معمار معمولاً بسته به مرحله کارها بازدید روزانه ، هفتگی یا دوهفته از سایت را انجام می دهد.

تمرکز اصلی آنها مشاهده ساخت ، بررسی و تأیید درخواست های پیمانکار برای پرداخت است و به طور کلی صاحب خانه را از پیشرفت پروژه مطلع می کنند.

معمار قادر خواهد بود که مطابقت پیمانکار با قرارداد را ببیند و کار را از نظر کیفیت قابل قبول بر اساس قرارداد ساختمان بررسی کند.

پیمانکار تنها مسئول روش های ساخت ، تکنیک ها ، برنامه ها و روش ها است ، نه معمار. مشتریانی که این مرحله را انجام می دهند غالباً مدتها پس از پرداخت پیمانکار و از بین رفتن آن ، با مشکلاتی در ساختمانهای خود روبرو می شوند.

مرحله 6: نزدیک شوید

یک مرحله نزدیک پروژه معمار را قادر می سازد موارد زیر را انجام دهد:

-با مشارکت مجدد درگیر شوید

-نیازهای مربوط به کار را مرور کنید

– بررسی کنید که آیا هنوز کارهای معوقه ای برای انجام وجود دارد ،

در تحویل های کامل به سیستم وارد شوید.

نکته کلیدی در اینجا ایجاد یک رابطه مشترک با معمار خود است. این کار برای اطمینان از این است که در بودجه و مهلت توافق شده خود نتیجه نهایی را می گیرید. فقط یکبار باید به قیمت فکر کنید یا نگران باشید. اما کیفیت برای همیشه با شما دوام دارد.

مرحله 7:مصالح ساختمانی

مهم این است که مدیر پروژه ، پیمانکار و تیم سازنده در هیئت مدیره خود در مرحله ساخت خانه خود باشید. تحقیق خود را انجام دهید تا در مورد جدیدترین محصولات و مصالح ساختمانی در خانه به روز باشید و مصالح مجدد مواد طبیعی را در نظر بگیرید . بسیاری از تدارکات برای حساب کردن وجود دارد ، یکی اینکه خانه آینده شما در یک منطقه دور افتاده قرار دارد ، که بر نحوه حمل و نقل مواد خود به آنجا تأثیر می گذارد .

مرحله 8 :تحویل ساختمان به مشتری

در پایان کار ، معمار و مدیر پروژه کلیه کارها را کنترل کرده و مطابقت ساختمان را با اسناد ارسالی برای درخواست پروانه ساخت تأیید می کنند. پس از تأیید اعتبار همه کارها ، معمار پرونده و همچنین تحویل نهایی ساختمان را می بندد.

دریغ نکنید که از فهرست ما بازدید کنید تا به سرعت با متخصص ساخت و ساز ساختمان که می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد تماس بگیرید

مطالب مشابه

بررسی علل طولانی شدن پروژه های ساخت و ساز

منابع

maramani

familyhandyman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *