اجاره آپارتمان برای بار اول

اجاره خانه برای اولین بار: هنگام اجاره خانه انتظار شما چیست

سرانجام تصمیم گرفتید که از خانه خانوادگی خارج شوید و خانه ای اجاره کنید. اما نقل مکان به خانه جدید برای موفقیت نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد ، به خصوص اگر مستاجر اولین بار هستید. اجاره خانه برای اولین بار می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد.اجاره و رهن آپارتمان در اندیشه ببینید

خانه اجاره ای شما باید از ویژگی های مورد نیاز برخوردار باشد

داشتن لیستی از ویژگی های کاربردی که در ملک خود به دنبال آن هستید به شما کمک می کند گزینه های خود را محدود کرده و خانه اجاره ای مناسب را انتخاب کنید. لیست شما می تواند شامل مواردی از پارکینگ تا اجازه نگهداری از حیوانات خانگی باشد. به این فکر کنید که شما به چه میزان فضای ذخیره سازی نیاز دارید و اینکه آیا خانه ای مبله را ترجیح می دهید. خانه های مبله دارای حداقل وسایل اصلی مورد انتظار شما در یک ملک مانند تختخواب ، صندلی ، میز و واحدهای ذخیره سازی هستند.

 سایر ویژگی ها مانند اجاق گاز و همچنین کفپوش ها و پوشش پنجره ها همراه هستند. با این حال ، شما باید دقیقاً آنچه را که در این ملک ارائه شده و آنچه برای تهیه خود نیاز دارید بررسی کنید.  

بودجه خود را تعیین کنید

تعیین بودجه می تواند به شما کمک کند در هنگام اجاره اولین بار پس انداز کنید. شما نمی خواهید بیش از توان مالی خود برای اجاره آپارتمان اول خود هزینه کنید و نرخ اجاره از 25 تا 30 درصد درآمد ماهانه شما است. اگر بیشتر از این هزینه کنید ، کنترل بقیه بودجه برای شما دشوار است. اطمینان حاصل کنید که خدمات کمکی و اینترنت بی سیم خود را در بودجه خود قرار دهید تا بتوانید خانه خود را با قیمت مقرون به صرفه اجاره کنید.

محله خود را انتخاب کنید

محدود کردن محله رویایی خود به عنوان اولین اجاره کننده آپارتمان می تواند احساس دلهره آوری کند. برای محدود کردن گزینه های خود ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • چقدر به کار نزدیک هستم؟
  • آیا رانندگی ، حمل و نقل عمومی یا پیاده روی را ترجیح می دهم؟
  • آیا به آرامش احتیاج دارم یا می خواهم در وسط همه زندگی کنم؟
  • آیا مکان رویایی من گرانتر از محله های اطراف است؟
  • چقدر می خواهم از موزه ها ، رستوران ها و جاذبه ها دور باشم؟

در نظر بگیرید که می خواهید در کدام طبقه زندگی کنید

کف انتخابی شما در یک مجموعه آپارتمان دارای مزایا و معایب خاص خود است. یک آپارتمان در طبقه پایین ممکن است ارزان تر از دیگران باشد ، با کار کمتر برای رسیدن به درب اصلی و امکانات رفاهی. همچنین لازم نیست نگران دویدن سگ یا کودکان و ایجاد مزاحمت در محله های زیر خود باشید. با این حال ، معمولاً مناظر بدترین منظره در ساختمان هستند.

طبقات متوسط ​​اغلب محبوب ترین گزینه ها هستند و دمای مطلوبی را ارائه می دهند. گرما افزایش می یابد و آپارتمان های طبقه آخر را گرم می کند. در آخر هم با منظره های مناسب برخورد می کنید. آپارتمانهای طبقه آخر معمولاً بهترین منظره را دارند ، اما اجاره آنها اغلب گرانتر است و خنک شدن آنها دشوارتر است.

پنت هاوس چیست: مطلب قابل توجه

خانه مناسبی پیدا کنید

مهمترین مرحله هنگام اجاره خانه برای اولین بار انتخاب خانه مناسب برای اجاره است ، زیرا احساس راحتی و امنیت شما بیش از آنچه فکر می کنید مهم است. اگر خوب انتخاب کنید ، آپارتمان می تواند در وقت ، تلاش و هزینه شما صرفه جویی کند ، بنابراین می توانید برای یافتن یک آپارتمان گشت بزنید. جستجوی اینترنتی امکان مشاهده خانه های جدید را برای مستأجران آسان کرده است و همچنین می توانید با یک تور پیاده روی به شما کمک کنیم تا با تجربه جستجوی دست اول به شما کمک کنیم.

هنگام اجاره آپارتمان برای اولین بار چه سوالاتی لازم است پرسیم؟

1- چگونه می توانم اجاره خانه را پرداخت کنم؟

2- چه تغییراتی را می توانید در آپارتمان ایجاد کنید؟

3 – در صورت نیاز به پایان دادن به اجاره نامه چه اتفاقی می افتد؟

در طول تور مسکن خود این سوالات را بپرسید تا قبل از نقل مکان اطمینان حاصل کنید که همه چیز تحت پوشش قرار گرفته است.

فشار آب را بررسی کنید

مقابله با فشار کم آب دشوار است ، مخصوصاً اگر بعد از مهاجرت در مورد آن اطلاع داشته باشید. بنابراین قبل از اجاره ملک باید فشار آب را بررسی کنید. اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد ، می توانید قبل از امضای قرارداد با مالک مذاکره کنید.

منطقه را بشناسید

اطمینان حاصل کنید که محله مناسب خود را انتخاب کرده اید. بعضی از محله ها بسیار ساکت و آرام هستند ، در حالی که بعضی دیگر از مناطق بسیار پر سر و صدا طبقه بندی می شوند ، بنابراین شما باید محله ای را که متناسب با نیازها و شخصیت شما است ، بشناسید.

بهتر است در ساعات مختلف روز از جمله شب هنگام به ملک مراجعه کنید تا ببینید آیا صدای بیرون باعث ایجاد مشکل برای شما می شود یا خیر. همچنین سعی کنید در روزهای هفته و آخر هفته از مکان بازدید کنید.

رابطه خوبی با موجر داشته باشید

این بدان معنا نیست که شما باید بهترین دوست او باشید ، اما اگر مدت طولانی خانه ای اجاره می کنید ، بهتر است بتوانید با او کنار بیایید. برخورد با یک مالک ناراضی ممکن است بسیار دشوار باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که اگر رابطه خوبی با او برقرار کنید ، بدون شک او به سرعت و به شیوه ای بهتر به هر شرایط اضطراری پاسخ می دهد.

 هنگام اجاره آپارتمان چه هزینه ای پرداخت می کنید؟

پاسخ این سوال بین آپارتمان ها نیز متفاوت است. در اینجا لیستی از مواردی که معمولاً باید هنگام اجاره یک آپارتمان پرداخت کنید ، آورده شده است:

  • اجاره دادن(غالباً هزینه اجاره یک ماهه)
  • آب و برق ، که اغلب به آنها قبضهایی مانند آب ، فاضلاب ، گاز ، سطل زباله و برق گفته می شود
  • وردی پارکینگ ها (معمولاً در مجتمع ها فقط برای بار اول مبلغ حدود 100 هزار تومان می گیرند)

مطلب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *