خانه ویلایی یا آپارتمان کدام بهتر است

خانه ویلایی یا آپارتمان کدام بهتر است؟ و برای شما مناسب است؟

رفتن از اجاره آپارتمان به خانه داری گام بلندی است که می تواند در امور مالی و سبک زندگی شما تأثیر بگذارد.

مهم است که قبل از تصمیم گیری جوانب مثبت و منفی را درک کنید ، و همچنین باید نیازهای خود را بسنجید. شما ممکن است فضای بیشتری برای فضای زندگی خود داشته باشید. یا ممکن است راحتی زندگی آپارتمان را ترجیح دهید .


عواملی که باید هنگام انتخاب بین آپارتمان و خانه ویلایی توجه کنید

قبل از اینکه لیستی از موافقان و مخالفان تهیه کنید ، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید و بر تصمیم شما تأثیر بگذارد

عوامل انتخاب بین آپارتمان و ویلا

1. نیازهای فضایی

در نظر بگیرید که چه مقدار وسایل دارید و آیا خانواده دارید یا نه. این به شما کمک می کند میزان فضای مورد نیاز خود را ببینید و آیا آپارتمان کافی است.

2. سطح ماندگاری

از خود بپرسید آیا قصد انتقال به مکان های دیگر را دارید یا به دنبال تربیت کودکان هستید؟ یک خانه وضعیت مسکن دائمی تری را ارائه می دهد.

همچنین باید به این فکر کنید که آیا می خواهید ملک را بخرید یا اجاره دهید. در بیشتر موارد ، مردم خانه می خرند و آپارتمان اجاره می کنند اما ممکن است با آپارتمان هایی که می توانید خریداری کنید و خانه هایی که می توانید اجاره کنید مواجه شوید. 

3. هزینه ها

اجاره آپارتمان و گرفتن خانه هر دو ضرر مالی به همراه دارد. برای برخی از افراد گرفتن آپارتمان ارزان تر از اجاره یا خرید خانه به نظر می رسد. این نیز به مکانی که به دنبال آپارتمان هستید و نوع آپارتمانی که قصد تهیه آن را دارید بستگی دارد.

در اینجا 3 نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین یک خانه ویلایی یا آپارتمان در نظر بگیرید:

 1:نگهداری

اگر صاحب خانه هستید ، سرانجام روزی فرا می رسد که مجبورید برای تعمیر یا تعویض مواردی مانند بخاری آب گرم ، دستگاه HVAC یا لوازم خانگی سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید.

بهتر است آپارتمان بخریم یا اجاره کنیم

شما به عنوان یک مستاجر مسئولیتی در قبال تعمیر و نگهداری و تعمیر وسایلی که خراب یا فرسوده می شوند ، ندارید ، بنابراین هرگز با این هزینه اضافی مواجه نخواهید شد.

2: انعطاف پذیری

اجاره و مالکیت خانه هر کدام با آزادی و انعطاف پذیری خاص خود همراه است. اگر صاحب خانه هستید ، می توانید دیوارها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ آمیزی کنید ، فرش را جایگزین کنید و به هر روشی که بودجه شما اجازه می دهد فضا را دوباره اختراع کنید.

شما به عنوان یک مستاجر ، از این نوع آزادی برخوردار نیستید ، اگرچه این توانایی را دارید که به یک آپارتمان جدیدتر با امکانات بهتر منتقل شوید ، یا به بخشی از شهر که در آن شغل جدیدی را انتخاب می کنید.

3: امکانات رفاهی

امروزه رقابت با انواع امکانات رفاهی مجتمع های آپارتمانی سخت است. آنها می توانند شامل ورزشگاه های پیشرفته ، استخرهای شنای آب شور ، زمین های تنیس ، پارک های سگ ، مسیرهای پیاده روی و موارد دیگر باشند.

با این حال ، وقتی نوبت به فضا و انبار می رسد ، صاحبان خانه تقریباً همیشه برنده می شوند. آنها از مزایای مواردی مانند اتاق زیر شیروانی ، گاراژ و فضای کمد بیشتر برخوردار هستند.

تصمیم برای زندگی در یک آپارتمان و خانه به نیاز شما بستگی دارد ، اما به هر صورت شما نیاز به محافظت در برابر موارد غیر منتظره خواهید داشت

نتیجه گیری

خواه در حال جابجایی شهرها باشید ، در زندگی مشترک با افراد مهم دیگر و یا در خارج از خانه زندگی کنید ، در بازار گزینه های مسکن خواهید بود. برای بیشتر افراد ، این به معنای انتخاب بین خانه ویلایی و آپارتمان است.

 اگر جوانب مثبت و منفی را سنجیده اید و تصمیم گرفته اید که یک آپارتمان مناسب شماست ، به خرید آپارتمان در اندیشه املاک ما مراجعه کنید.

مطالب مشابه :

منبع :source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *