یک رابطه دوستانه بین صاحب ملک و مستأجر

چه چیزی باعث ایجاد یک رابطه خوب بین مستاجر و موجر می شود؟

بعد از خرید یک آپارتمان مناسب در اندیشه احتمالا در فکر اجاره ملک هستید ولی چگونه می توان یک رابطه عالی موجر و مستأجر ایجاد کرد؟صاحبخانه بودن خیلی بیشتر از جمع آوری پول اجاره در هر ماه است. در پایان روز ، شما می خواهید که مستأجر شما از آپارتمانتان مراقبت کند مثل اینکه این از ملک خودش باشد ، به همین دلیل حفظ یک رابطه خوب با مستأجر شما بسیار مهم است. مثل هر رابطه ای ، این رابطه کمی کار خواهید کرد. در اینجا چند نکته و نکته برای ایجاد رابطه ایده آل موجر و مستأجر آورده شده است.

چگونه می توان یک رابطه عالی بین صاحب ملک و مستأجر ایجاد کرد

مستاجر مناسب را انتخاب کنید

پایه و اساس ایجاد یک رابطه موفق با مستاجر شما انتخاب فرد مناسب است. برای از بین بردن  مستأجرانی که ممکن است مشکل آفرین باشند ، مهم است که هنگام جستجوی تناسب مناسب ، مراقبت لازم را انجام دهید.

چگونه از کلاهبرداری های احتمالی مستاجر جلوگیری کنیم

انتظارات را تنظیم کنید

هنگامی که فردی را با توجه به نیازهای مستاجر خود پیدا کردید ، تنظیم انتظارات را در اولویت قرار دهید. شروع رابطه موجر و مستأجر با یک یادداشت مثبت با قرار گرفتن در یک صفحه از نظر انتظارات هر دو از یکدیگر آغاز می شود. 

ابتدا با دادن کمی سابقه در مورد تجربه خود به عنوان صاحبخانه شروع کنید. آیا اولین بار است؟ آیا شما یک پیشکسوت فصلی هستید؟ برخی از نشانه های نحوه  رسیدگی به شکایات مستاجر ، روند انجام حل و فصل درخواست های نگهداری و مسئولیت انجام وظایف خود را به آنها بدهید. به آنها بگویید که شما از پاسخگویی به سالاتی که دارید خوشحال هستید و تمام تلاش خود را به کار خواهید گرفت تا به آنها کمک کند تا با فضای جدید خود سازگار شوند ، اطمینان حاصل کنید که هنگام جابجایی همه چیز در شرایط خوبی قرار دارد و خود را برای انجام تعمیرات لازم در دسترس قرار دهید.

ارتباطات باز حیاتی است

در اوایل رابطه با دادن شماره تلفن و ایمیل به مستأجر ، یک خط ارتباطی باز ایجاد کنید. یکی از بدترین چیزها برای یک رابطه موجر و مستاجر سکوت است. اگر به موقع به سوالات مستاجر خود پاسخ نمی دهید و نگرانی های آنها را برطرف نمی کنید ، ممکن است از شما به عنوان یک موجر قابل اعتماد ناامید و بی اعتماد شوند. 

اجاره ای محکم اما منصفانه

اگر مستأجرها مایه حیات سرمایه گذاری شما هستند ، در نتیجه اجاره سیستم قلبی عروقی است که مستاجر شما را هدایت می کند. علاوه بر این ، اجاره نامه فقط به همان اندازه که قابل درک است ، قدرتمند است. بنابراین ما همیشه مطمئن می شویم که اجاره کنندگان خود را قبل از امضای قرارداد اجاره ، چه از طریق تلفن و چه از طریق مراجعه حضوری انجام دهیم. و ما از اجاره نامه خود برای هدایت هر جنبه از روابط خود ، از پرداخت تا نگهداری استفاده می کنیم.

 با مستاجر مانند مشتریان خود رفتار کنید

از قانون طلایی پیروی کنید: مستأجرها قبل از هر چیز مشتری شما هستند. اگر از مشتریان خود مراقبت نکنید ، شخص دیگری این کار را می کند. وقتی با احترام با مردم رفتار می کنید ، اعتماد به نفس ایجاد می کنید و وقتی اعتماد ایجاد می کنید ، این رابطه سودمند متقابل برای همه بهتر عمل می کند. این یک مفهوم ساده است که در عمل به کار گرفته می شود

مسئولیت های یک مستاجر

اگر مستأجر هستید ، وظیفه شما این است که از دستورالعمل ها و قوانین توافق شده صادر شده توسط موجر پیروی کنید. برخی از مسئولیت ها و وظایف مستاجر شامل موارد زیر است:

  • برای جلوگیری از استناد به مجازات ، پرداخت به موقع اجاره وقبض آب و برق تلفن وگاز
  • از این ملک فقط برای اهداف مورد نظر خود استفاده کنید.
  • اموال را تمیز نگه دارید ، سطل زباله هر روز خالی کنید.
  • از آسیب عمدی به مال خودداری کنید.
  • کلیه شرایط قرارداد اجاره را دنبال کنید.

مسائل جزئی را حل کنید

مستاجران باید سعی کنند مسائل کوچک مانند دستگیره شل یا لامپ ذوب شده را به تنهایی حل کنند. اطلاع دادن به مالک در هنگام انجام هرگونه کار تعمیر و نگهداری مهم در مورد این مسائل کوچکتر ، هم باعث صرفه جویی در هزینه و هم در هزینه مالک می شود.

نتیجه گیری

صاحبخانه انتظار دارد اجاره به موقع پرداخت شود. علاوه بر این ، موجر انتظار دارد مستأجر به خوبی از املاک مراقبت کرده و شرایط قرارداد را دنبال کند. مستاجر انتظار دارد كه موجر تعمیرات و سایر موارد را به موقع انجام دهد. به عبارت دیگر ، مستأجر انتظار دارد که موجر خصوصیات معمولی یک موجر بزرگ را داشته باشد.برای ایجاد و حفظ یک رابطه خوب تلاش قابل توجهی از هر دو طرف لازم است.در کنار انتخاب مستأجر مناسب و بیان انتظارات ، برقراری ارتباط آزاد با مستاجر و احترام با او از راه های خوب برای تقویت رابطه با او است.

منبع source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *