چند راهکار ساده برای ضد صدا کردن آپارتمان

چند راهکار ساده برای ضد صدا کردن آپارتمان

مهم نیست که واحد اجاره ای چقدر عالی باشد ، یکی از اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید ، فیلتر کردن سر و صدا از منابع خارجی در آپارتمان است. سخت است که به صدای جیغ بچه ها یا کمی همسایه هایمان ، در طرف دیگر دیوار آپارتمان ، عادت کنیم. ما برخی از به روزرسانی های ساده عایق صدا در منزل و همچنین چند مورد بهبود قوی را گردآوری کرده ایم که به شما در دستیابی به یک خانواده ساکت تر کمک می کند.

راهکار ساده برای ضد صدا کردن آپارتمان

1: دیوارها یا سقف ها را بپوشانید

چوب و شیشه توانایی غیرمعمولی تقویت صدا در یک فضا را دارند. با افزودن سطوح نرم به یک اتاق می توانید سر و صدای زیادی را جذب کنید. مواد جاذب صدا مانند پنبه ، کف و نمد ایده آل هستند (همان چیزی است که نوازندگان در اتاق های ضد صدا استفاده می کنند) ، اما همیشه جای خود را به ظاهر مناسب نمی دهند. یک راه حل بسیار شیک تر ، استفاده از مواد مانند پارچه های تزئینی ، قطعات هنری یا سبزی در سطح پراکنده است. این می تواند شامل تزئین دیوارها با تصاویر و قاب ها ، افزودن یک دیوار زنده ، یا چسباندن کاشی های دیواری  یا ملیله برای جلوه ای جسورانه تر باشد. فقط بخاطر داشته باشید که برخی از مواد در جلوگیری از صداهای با صدای بالاتر و پایین بهتر عمل می کنند. دزدگیرهای سقفی نیز به خوبی کار می کنند. این روزها ، آنها انواع طراحی های جالب و مجسمه سازی دارند.

 2:فرش اضافه کنید 

طبق همان منطق بالا ، افزودن فرش یا موکت به کف خانه مانع از آن می شود که صدا به صدا در آید. فرش ها نیز یک روش عالی برای گره زدن دکوراسیون یک اتاق به یکدیگر هستند و اگر سگ یا بچه دارید ، همسایه طبقه پایین شما مطمئناً از صدای خفه شده حیوان خانگی یا کودک بیش از حد تحریک شده شما قدردانی می کند. سراغ طرح های “با انبوه” بروید تا صدا را به حداقل برسانید.

4:از محافظ های پیش نویس و مهر و موم درب استفاده کنید 

ترک زیر درب شما ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما مکان مناسبی برای ورود سر و صدا است. افزودن محافظ در به کاهش صداهای ناخوشایند کمک می کند. آنها همچنین یک روش عالی و ارزان برای افزودن کمی عایق به خانه خود هستند ، بسته به فصل هوا هوای سرد و گرم را بیرون نگه می دارید.

 5:پرده های ضد صدا خریداری کنید

بسیاری از پرده های خاموش به عنوان پرده های ضد صدا دو برابر می شوند ، بنابراین در اینجا واقعاً یک معامله دو به یک می کنید. البته ، پنجره ها نقطه آشکاری برای نصب آنها هستند ، اما اگر به عنوان مثال سعی در جلوگیری از سر و صدا در اتاق خواب دارید ، اضافه کردن آنها را به عنوان یک لایه اضافی پشت درب در نظر بگیرید.

 6:قفسه های کتاب را اضافه کنید

قفسه های کتاب و کتاب های سنگین و متراکم آنها عایق صدا عالی هستند و باعث می شوند هر خانه ای – و ساکنان آن – پیچیده تر به نظر برسند. قفسه های کتاب همچنین از مزایای فضای ذخیره سازی اضافی برخوردار هستند – هرچند که با افزودن دکمه های چمدان و سایر خرده ریزها خیلی دیوانه نمی شوید. فضای خالی و پاک زیاد بیش از حد در برابر مسدود کردن سر و صدا شما مقابله خواهد کرد.

7:گزینه های دیگر

در حالی که عایق صدا موثرترین روش برای جلوگیری از سر و صدا است ، روش های دیگری نیز وجود دارد که از طریق آنها می توانید به آرامش و آرامش در آپارتمان خود برسید.

  • از همسایه خود بخواهید تا سر و صدا را کاهش دهد – اگر مطمئن هستید که صدایی که از یکی از همسایگان احساس می کنید ، به او نزدیک می شوید و درخواست می کنید تا بتواند ساکت شود. اگر این کار نکرد ، ممکن است مجبور شوید صاحبخانه یا مقامات خود را مطلع کنید.
  • از دستگاه صدای سفید استفاده کنید – صدای سفید در غرق کردن صدای سایر منابع موثر است. شما می توانید یک دستگاه نویز سفید یا یک فن صدای نویز سفید تهیه کنید ، اگرچه صوتی های بصورت آنلاین نیز در دسترس است که می توانید به صورت رایگان گوش دهید. با این حال ، صدای سفید برای همه مناسب نیست ، بنابراین ممکن است مجبور باشید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.
  • از پلاگین های گوش یا هدفون های کاهش دهنده سر و صدا استفاده کنید – همچنین می توانید با استفاده از هدفون های کاهش دهنده نویز یا شاخه های گوش ، سر و صدا را مسدود کنید ، اما دقیقاً مانند دستگاه های صدای سفید ، آنها برای همه مناسب نیستند.


افکار نهایی

عایق صدا شدن یک آپارتمان می تواند کاری گران باشد و دستیابی به برخی روش ها زمان زیادی را می طلبد. با این حال ، اگر همسایگان پر سر و صدایی دارید ، خیابانی که در آن زندگی می کنید به ویژه پر سر و صدا است ، یا شما به سادگی آرامش و سکوت را ترجیح می دهید ، پس عایق صدا کاملاً ارزش صرف وقت و فداکاری را دارد.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *