چرا ساختمان سازی طولانی می شود

چرا ساخت و ساز اینقدر طولانی می شود؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا به نظر می رسد ساخت و سازها همیشه طول می کشد؟ اغلب ، پروژه های ساختمانی نه یک بار بلکه چندین بار به تأخیر می افتند. مراحل فرآیند طراحی و ساخت ساختمان از صفر تا صد

به دلیل کمبود برنامه ریزی ، شرایط جوی نامناسب ساخت و ساز آن ممکن است طولانی تر شود. بعضی اوقات ، ممکن است چندین پیمانکار روی یک پروژه کار کنند ، و ممکن است همکاری درستی نداشته باشند. با این حال ، با برنامه ریزی مناسب و توجه به کارایی ، می توان سرعت ساخت را افزایش داد.

عوامل زیادی ممکن است در طولانی شدن یک پروژه ساختمانی نقش داشته باشند. این مقاله به مرور این عوامل می پردازد و به شما کمک می کند درک کنید که چرا پروژه های ساختمانی معمولاً طبق برنامه به پایان نمی رسند.

بررسی علل طولانی شدن پروژه های ساخت و ساز؟

آب و هوای نامساعد

آب و هوای ناپایدار می تواند یکی از مهمترین دلایل تأخیر در اجرای یک پروژه ساختمانی باشد. کار در هوای سرد به اندازه کافی سخت است ، اما ممکن است مجبور به ساخت و ساز باشید تا زمانی که باران خشک شود و شرایط خشک شود. اگر برف ببارد ، حتی بدتر است.

مطلب جالب :راهکارهایی برای جلوگیری از سرمازدگی گیاهان در زمستان

گاهی اوقات ، زمستان می تواند زودتر از حد انتظار فرا می رسد و باعث می شود پروژه ای که قرار بود به زودی به پایان برسد ، برای چند ماه به تأخیر بیفتد تا هوا گرمتر شود و بهار فرا برسد. حتی گرمای شدید نیز می تواند کارگران را مجبور به یک روز مرخصی کند. همه اینها طوفان های شدید مانند طوفان ها را که می تواند به کار قبلی آسیب برساند ، به حساب نمی آورند.

عدم همکاری پیمانکار ها

بیشتر اوقات ، یک پروژه ساختمانی شامل چندین پیمانکار و چندین تیم است که روی چیزهای مختلف کار می کنند. تمام پروژه های ساختمانی برای انجام کارهای مختلف به متخصصان مختلفی احتیاج دارند. به عنوان مثال ، لوله کش نمی تواند برق را اداره کند و برق نمی تواند لوله ها را نصب کند و از سیستم لوله کشی مراقبت کند.

دریافت مجوزها

هر نوع ساخت و ساز ، از جمله پروژه های خصوصی ، مشمول مقررات دولت خواهد بود. قوانین منطقه بندی محلی برای رعایت و مجوزهای مختلفی وجود دارد که باید اخذ شود. بعضی اوقات ، مجوز لازم است گرفته شود 

عدم برنامه ریزی

عدم برنامه ریزی منجر به اتلاف وقت و منابع می شود. به عنوان مثال ، عدم برنامه ریزی می تواند منجر به مازاد عرضه شود. اگر وسایل به موقع حمل نشوند ، کار به تأخیر می افتد. اگر کارگران یا متخصصان به موقع نرسند ، انجام پروژه ممکن است بیشتر طول بکشد.

چگونه از تأخیرهای ساختمانی جلوگیری کنیم

خوشبختانه برای تسریع در اجرای پروژه های عمرانی می توان کارهای مختلفی را انجام داد. در اینجا چند راه وجود دارد.

برنامه ریزی بهتر ، کار گروهی و ارتباطات بهتر

برنامه ریزی بهتر کمک زیادی خواهد کرد. ارتباط عالی بین پیمانکاران مختلف نیز ضروری است. یک برنامه خوب تأخیرها را به حداقل می رساند. وقتی ارتباط باز است و همه متعهد به همکاری مشترک هستند ، همه چیز به طول نمی انجامد.

بررسی بهتر پیمانکاران

بررسی صحیح پیمانکاران برای موفقیت حیاتی است. شغل نباید به طور خودکار به کمترین پیشنهاد دهنده برسد و در عوض ، تمرکز باید بر کیفیت بیش از مقدار باشد. ممکن است هزینه آن کمی بیشتر باشد ، اما پاداش آن سریعتر تکمیل پروژه است. پیمانکاران وقت شناس که می دانند چه کاری انجام می دهند ، باید ساخت پروژه را بر عهده بگیرند. به همین ترتیب ، مواد با کیفیت بالا نیز باید انتخاب شوند.

ضایعات را به حداقل برسانید

تمرکز بر روی به حداقل رساندن زباله ها. در اینجا برخی از انواع زباله ها برای از بین بردن وجود دارد:

  • اتلاف وقت: اتلاف وقت می تواند زمانی اتفاق بیفتد که پیمانکاران منتظر ورود کارگران یا پایان کار سایر پیمانکاران باشند.
  • اتلاف مواد: اگر زیاد خرید کنید ، در نهایت هدر می دهید.
  • اتلاف استعداد و تلاش : تمرکز روی کار دقیق تر ، نه سخت تر. اولین بار اشیا را درست بسازید ، بنابراین نیازی نیست بعداً اصلاح شوند. به افرادی که می توانند مهارت خود را برای کار بهتر استفاده کنند ، وظایفی اختصاص ندهید و به افرادی که در انجام کار نسبت به دیگران کارآیی کمتری دارند ، وظایفی اختصاص ندهید.

از مواد با کیفیت بالا استفاده کنید

استفاده از مواد با کیفیت بالا در طولانی مدت در وقت شما صرفه جویی می کند. همه چیز باعث خرابی و تأخیر در پروژه شما نمی شود. باز هم می گویم ، هزینه های بیشتر از قبل می تواند به شما در کارآیی و بهره وری بیشتر کمک کند.

برنامه اضطراری

اگر مشکلی پیش بیاید ، مانند مواردی که نمی رسند یا پیمانکاری که کار خود را کامل نمی کند ، یک برنامه اضطراری بسیار مهم است. همچنین ، سرمایه گذاری در یک مولد را در نظر بگیرید. به این ترتیب ، اگر به هر دلیلی برق قطع شود ، می توانید بدون از دست دادن وقت ، روی پروژه کار کنید.

کارآمدتر باشید

چندین روش برای کارآیی بیشتر وجود دارد. یک راه صرف هزینه بیشتر و استخدام کارگرانی است که مهارت و کارایی بالاتری دارند. روش دیگر سرمایه گذاری در آموزش کارکنان است. متناوباً ، سرمایه گذاری در ماشین آلاتی که کارهای پیش پا افتاده تری را انجام می دهند می تواند به تکمیل سریعتر پروژه کمک کند.

نتیجه

 برخی تأخیرها اجتناب ناپذیر است. با این حال ، با برنامه ریزی مناسب و توجه به جزئیات ، می توان پروژه های ساختمانی را با کارآیی بیشتری به پایان رساند. مهمترین چیز به حداقل رساندن وقت تلف شده ، بهبود ارتباط بین تیم ها ، استخدام نیروهای کارآمد و ماهر است.

مطالب مشابه

مقایسه سازه های فولادی و بتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *