عوامل موثر بر ارزش ملک

عوامل موثر بر ارزش ملک و قیمت گذاری

آیا قصد خرید یا فروش خانه ای را دارید؟ آیا فکر می کنید چه چیزی ارزش ارزیابی شده خانه شما را تعیین می کند؟ رسیدگی به روند ارزیابی خانه بخشی از بیشتر معاملات املاک و مستغلات است ، خواه در حال خرید یا فروش خانه باشید.

چه چیزی بر ارزش ارزیابی شده در خانه شما تأثیر می گذارد؟

توسعه زیرساخت ها

توسعه زیرساخت ها نقشی اساسی در افزایش قیمت دارد. هر نوع اتصال جدید ، حمل و نقل ، جاده ای یا ترانزیتی به عنوان محرک رشد عمل می کند ، زیرا انتظار می رود این امر باعث افزایش جمعیت و در نهایت تقاضای بیشتری شود. سرمایه گذارانی که بازار را به درستی انجام می دهند ، می توانند از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشترین بهره را ببرند.

کیفیت مواد استفاده شده

از چه مصالح ساختمانی برای ساخت خانه استفاده شده است؟ اگر از مواد مدرن در این ملک استفاده شده باشد و یا خانه برای بازسازی سازه بازسازی شده باشد ، ارزش منصفانه بازار بالاتر خواهد بود. موارد زیادی می توانند از نظر ارزش مورد استفاده قرار بگیرند.

به عنوان مثال ، آیا قالب های تاج ، لکه های ضد زنگ و سایر محصولات سطح بالا هستند؟ درها محکم هستند یا هسته توخالی؟ خریداران مسکن وقتی می دانند کیفیت یک ملک استثنایی است ، مایل به پرداخت هزینه بیشتر هستند.

همچنین مطالعه نمایید:بهترین روش قیمت ‌گذاری خانه چیست

چه تعداد اتاق خواب و حمام بر ارزش ارزیابی خانه تأثیر می گذارد

هرچه اتاق خواب و حمام بیشتری داشته باشد ، مورد توجه بسیاری از خریداران قرار می گیرد. اگر اتاق خواب و حمام بیشتری داشته باشید ، ارزیابی خانه ارزش خانه شما را بیشتر خواهد یافت.

شما می توانید از ارزیاب انتظار داشته باشید که ملک شما را با همان تعداد اتاق خواب مقایسه کند تا مقایسه ای انجام دهد. اگر خانه شما اتاق خواب کم یا بیشتری دارد ، تعدیل انجام شده در گزارش ارزیابی این امر را منعکس می کند.

تنظیمات مربوط به مقدار هنگامی که تعداد اتاق های خواب را مقایسه می کنید متفاوت است. به عنوان مثال ، برخورد ناچیز از یک خانه یک خوابه به یک خانه دو خوابه می تواند قابل توجه باشد. خانه های یک خوابه نادر و نامطلوب در نظر گرفته می شوند. هر چیزی که غیرعادی تلقی شود می تواند بر ارزش بازار یک خانه تأثیر سو بگذارد.

علاوه بر تعداد حمام ، کیفیت در ارزیابی نیز تأثیر می گذارد. افزودن شمارنده گرانیت ، دوش کاشی و وان جکوزی می تواند بر ارزش بازار تأثیر مثبت بگذارد.

امکانات رفاهی آینده یا موجود

ملکی را که جای پارک ندارد ، تصور کنید. حالا ، به یک ملک مشابه ، با یک جای پارک فکر کنید. این راحتی اضافی می تواند تفاوت قیمتی 10٪ -15٪ ایجاد کند ، به خصوص در شهرهای مترو که ممکن است پارکینگ در کلنی های مسکونی دردسر ساز شود. صاحبان املاک ، که همچنان به ارتقا املاک خود ادامه می دهند ، می توانند نرخ بهتری نسبت به نرخ بازار رایج دریافت کنند. این می تواند یک گاراژ زیرزمین یا یک باغ تراسی کوچک یا یک چمن آشپزخانه باشد. علاوه بر این ، طراحی معماری ، نگهداری و فضای داخلی ملک نیز نقشی محوری در افزایش قیمت دارد.

همچنین ببینید: چرا تعیین هدف برای سرمایه گذاری در املاک مهم است

شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی یک کشور نیز نقشی حیاتی در بها دادن به دارایی ها دارد. اگر نرخ تورم بالا باشد ، ارزش پول کاهش می یابد. این بدان معنی است که یک سازنده نیاز به هزینه بیشتری برای اقلام ورودی مانند مصالح ساختمانی ، نیروی کار ، مجوزها و غیره دارد. با این حال ، این به معنای افزایش قیمت ملک نیست ، صرف نظر از عوامل رشد. برای رشد قیمت ها ، ملک ها باید چندین مورد از جمله دسترسی ، نیازهای زیرساختی و در دسترس بودن املاک مسکونی را برآورده کنند. علاوه بر این ، شاخص های کلی اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی ، برابری قدرت خرید و نرخ بیکاری نیز در طولانی مدت به رشد قیمت کمک می کنند

رشد جمعیت

سرانجام ، رشد جمعیت در یک مکان بدیهی است که منجر به افزایش تقاضا برای مسکن در آنجا می شود. افزایش تقاضا مستقیماً به افزایش سریع قیمت املاک و مستغلات تبدیل می شود.

حال لینک خرید آپارتمان در اندیشه مطالعه نمایید

منابع :1 و 2:source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *