سقف های کاشی سفالی چیست

سقف های کاشی سفالی چیست و مزایا و معایب آن

نمی دانید چرا بام کاشی محبوب است؟ دوام سقف های کاشی چه مدت است؟ و چرا باید آنها را از گزینه های دیگر انتخاب کنید؟

خوب ، شما می توانید تمام پاسخ های خود را پس از بررسی موافقان و مخالفان بام کاشی ذکر شده در مقاله دریافت کنید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این یکی از بهترین انواع بام ، ادامه مطلب را بخوانید.

سقف های کاشی سفالی چیست

 امروزه کاشی های سفالی یک ماده بام شیک و ماندگار است. در عین حال به هر خانه یا ساختمانی ظرافت می بخشند.از آنجا که کاشی های سفالی از ماده ای طبیعی مشتق شده از خاک ساخته شده اند ، سازگار با محیط زیست بوده و به راحتی بازیافت می شوند.

کاشی های سفالی در برابر بادهای شدید مقاوم هستند و در آتش سوزی نمی توانند از بین بروند. کاشی های سفالی به دلیل شکل آنها از زیر سقف شما محافظت می کند ، در عین حال یک جیب هوا ایجاد می کند ، در نتیجه به عایق بندی و جداسازی هرگونه گرما یا سرما ناخواسته از انتقال به فضای اتاق زیر شیروانی خانه شما کمک می کند.

جوانب مثبت سقف سازی کاشی

سقف سفالی یکی از محبوب ترین انتخاب صاحبان خانه برای دهه ها است. به دلیل مزایای باورنکردنی آن ، مردم هنوز هم از آن در عصر تکنولوژی استفاده می کنند ، جایی که با گذشت زمان ، مواد بام جدید به بازار می آیند. موارد زیر برخی از موارد مثبت طاق کاشی است که ممکن است شما را مجبور به نصب آن کند.

مقاوم در برابر هوا

شرایط سخت و غیرقابل پیش بینی آب و هوایی یک مشکل رایج برای صاحبان خانه است. دوام بام شما معمولاً به آب و هوا و اقلیمی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. بنابراین ، اگر می خواهید یک ماده بام باشد که بتواند در مقابل طوفان ، باران و سایر شرایط جوی مقاوم تر باشد ، باید بام کاشی را انتخاب کنید.

کاشی های سفالی و بتنی به دلیل مقاومت در برابر آب و هوا به خوبی شناخته شده اند. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که آنها می توانند در برابر تگرگ ، وزش باد شدید و حتی آتش سوزی مقاومت کنند. به همین دلیل سقف کاشی برای مکانهایی که اغلب هدف طوفان و آتش سوزی جنگل قرار می گیرند بسیار مناسب است.

هزینه انرژی کمتر

فکر می کنید چگونه می توانید هزینه انرژی خانه خود را کاهش دهید؟ سقف های کاشی ، چه بتنی و چه خشتی هستند ، می توانند به شما در کاهش هزینه های انرژی کمک کنند. زیر این کاشی ها شکافی وجود دارد که به شما کمک می کند تا گرمای خورشید را مسدود کرده و از رسیدن آن به خانه جلوگیری کنید.

با این روش می توانید میزان استفاده از کولر را کاهش دهید و در هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر در مکانی با شرایط آب و هوایی گرم زندگی نمی کنید ، حتی می توانید هزینه خنک سازی را به طور کامل در خانه خود حذف کنید.

تعمیر و نگهداری کم

آیا نگران این هستید که باید از سقف کاشی خود مراقبت کنید؟ از دیگر مزایای این سقف این است که شما در زندگی بدون تنش آزاد هستید. بام کاشی به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

حتی اگر کاشی شکسته یا آسیب ببیند ، به راحتی می توانید آن را درست کنید زیرا به صورت جداگانه نصب شده اند.

ماندگاری

دوام یکی دیگر از مزیت های اصلی سقف کاشی است. این می تواند بیش از هر بام دیگر دوام داشته باشد و حتی می تواند کل طول عمر شما را داشته باشد. طول عمر این نوع سقف ها حداقل 50 سال است و طول عمر بام کاشی های بتنی 100 سال به علاوه است

مقاوم در برابر آفت

ممکن است شما هرگز سقف خود را چیزی نبینید که در برابر آفت مقاوم باشد. اما در مناطقی که آفات یک مشکل رایج است مهم است. با این حال ، بام کاشی می تواند به شما در این مشکل کمک کند ، زیرا در مقاومت در برابر آفات موثر است.

سازگار با محیط زیست

سقف کاشی کاملاً طبیعی است. از مواد خاکی تهیه می شود و معمولاً از بتن یا خاک رس ساخته می شود. همچنین ، این بام یک انتخاب شگفت انگیز برای بام سبز است زیرا هیچ نوع ماده شیمیایی ندارد که به طبیعت آسیب برساند.

کاشی ها از منابع پایدار بدست می آیند و در صورت حذف آنها ، می توان کاشی ها را خرد و بازیافت کرد تا جاده ایجاد کند.

معایب سقف کاشی سفالی

سنگین


اولین اشکال این بام بسیار سنگین است. بام شما باید مقاومت کافی برای تحمل وزن سقف کاشی را داشته باشد. این نوع سقف می تواند در هر 100 فوت مربع حدود 850 پوند وزن داشته باشد.

گران


متاسفانه این نوع سقف سازی برای افرادی که به دنبال گزینه بام ارزان قیمت هستند ساخته نشده است. یک کاشی جذاب و زیبا هزینه دارد. ممکن است دو تا سه برابر بیشتر از زونا های آسفالت برای شما هزینه داشته باشد. به همین دلیل است که نمی بینید این بام بر روی هر ساختمانی نصب شده است.

ناگفته نماند ، گرچه گران است ، این ماده بام به شما طول عمر ، دوام و جذابیت محدودی می بخشد. به مدت طولانی می توانید به دلیل نگهداری کم و سایر مزایای ذکر شده در بالا ، پس انداز کنید.

نصب دشوار است

نصب کاشی بسیار مهمتر از سایر بام ها ها است. برای نصب دقیق آن ، ابتدا باید فلش های مخصوص ساخته شده برای کاشی ها نصب شوند. این مهمترین دلیل خرابی ابن نوع سقفهای است و شما را از استفاده از طول عمر بیش از 50 سال باز می دارد.

همچنین باید این سفالی ها را به درستی اندازه گیری کنید ، آنها را به طور دقیق در یک الگوی خاص تعمیر کنید و بررسی کنید که رطوبت به سقف وارد نمی شود.

منابع مورد استفاده source

roofingcalc

resilientroofing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *