روش های برای پاکیزگی محل کار خود

روش های برای پاکیزگی محل کار خود


افراد زیادی ساعات کار خود را در دفتر می گذرانند. به همین دلیل است که برای افزایش بهره وری و در نتیجه رشد شرکت خود ، باید مرتب و مرتب مکان باشید. بیشتر اینکه ، اگر کارمندان در یک محل کار تمیز و مرتب کار کنند ، احتمال بیماری آنها کمتر است . اما اگر آنها در شرایط ایده آل با بهداشت محیط کار کار می کنند ، مدت طولانی تری در مشاغل خود باقی می مانند و به رشد شرکت کمک می کنند.چگونه محیط خود را تمیز و عاری از هرگونه آلودگی حفظ کنید؟

در این پست ، ما در مورد چند روش موثر در مورد چگونگی حفظ بهداشت و پاکیزگی در محل کار برای بهره وری و ایمنی بهتر صحبت خواهیم کرد.

نکات بهداشتی محل کار: راه های حفظ بهداشت و پاکیزگی در محل کار

سیاست بهداشت را اجرا کنید

خط مشی بهداشت کتبی را به کارمندان ارائه دهید به این ترتیب ، آنها به خوبی با انتظارات و اهداف شما از یک دفتر تمیز آشنا می شوند.

 به عنوان مثال ، شما می توانید ضد عفونی کننده دست را در مناطق مهم دفتر قرار دهید یا به طور منظم یک برنامه تمیز کردن تنظیم کنید. با انجام این کار به کارمندانتان می فهمید که بهداشت اداری را جدی می گیرید. “

سطل زباله را روزانه بیرون بیاورید

نکته بعدی در سیاست بهداشت محیط کار این است که پس از یک روز طولانی کار ، سطل زباله باید روزانه خارج شود. نکات اساسی مربوط به بهداشت کار.

اگر به مدت طولانی تری تنها بماند ، می تواند به محل تولید میکروب و باکتری تبدیل شود. علاوه بر این ، سطل زباله ای که مدت زمان طولانی در فضای داخلی از بین رفته است ، بوی نامطبوعی از خود به جای می گذارد.

این کار محل کار شما را به مکانی کثیف و ناخوشایند برای کار تبدیل می کند. زباله ها را می توان اولین بار صبح یا به محض عزیمت همه به خانه منتقل کرد.

بهم ریختگی روی میز را به حداقل برسانید

میزها به عنوان ایستگاه های کاری برای افراد در دفتر کار می کنند و جایی است که بیشتر کارمندان بیشتر کار خود را انجام می دهند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که این امر تا حد ممکن سازمان یافته باقی بماند.

اگر میزهای اداری آشفته و نامرتب باشند ، به نظر می رسد که کل محیط کار نامناسب است.

یکی از راه های مرتب و بدون سر و صدا بودن میز کار ، نصب سطل های آشغال گیر در دستگاه های پخش کننده ژل در مناطق بحرانی دفتر است که دسترسی سریع همه به آن وجود دارد.

خطرات را ارزیابی کنید

قبل از اینکه بتوانید نظافت را در محل کار خود افزایش دهید ، باید خطرات آن را ارزیابی کنید. زمینه های خاص مورد علاقه را بشناسید و اولویت بندی کنید.

ارزیابی کاملی از امکانات ارائه شده خود انجام دهید. بررسی کنید که کدام مناطق اصلی مستعد درهم ریختگی ، نشت ، آلودگی و سایر عوامل محیطی هستند که می توانند بر سلامتی و ایمنی همه تأثیر بگذارند؟ این مکان ها باید دارای سیستم تهویه هوا نیز باشند.

پاکسازی روزانه را به یک عادت تبدیل کنید

هر کس باید مسئولیت کامل ایستگاه های کاری مربوطه خود را بر عهده بگیرد. از همه مهمتر ، هر کارمند باید وظیفه خود را در اطمینان از عادت نظافت و مراقبت از منطقه خود انجام دهد.

در اینجا برخی از نکات مفید بهداشت در محل کار وجود دارد:

  • سیاست نظافت را در نظر بگیرید و این سیاست را به نیروی کار خود ابلاغ کنید.
  • تابلوهایی نصب کنید که به همه یادآوری کند که تمیز بودن را در ذهن داشته باشید.
  • هر روز با یک لیست چک برای مناطق کار کارمندان خود ، و کارهای عملی که آنها می توانند انجام دهند تا اسکن کنند یا قبل از عزیمت انجام دهند ، تهیه کنید.

برخی از مواردی که می توانید در چک لیست خود قرار دهید این است که مطمئن شوید هر منطقه در دفتر از نشت ، آوار یا سایر خطرات محل کار پاک نیست.

نکات بهداشتی در محل کار

بهداشت کارمندان را تشویق کنید

آموزش همه افراد درمحل کاربرای رعایت بهداشت  امری حیاتی است. جمع شدن شلوغی و گرد و غبار آسان است و فرصتی برای انتشار عفونت ها ، میکروب ها و ویروس ها فراهم می کند.

حفظ نظافت در محل کار باید به عهده همه باشد و بنابراین نباید امری بدیهی تلقی شود. بهداشت شخصی هر کارمند می تواند بر دیگران در محل کار تأثیر بگذارد و فضای کلی را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد.

دستمال مرطوب تمیز ، ضدعفونی کننده را تهیه کنید

در بعضی از محل های کار ، فقط یک ماده ضدعفونی کننده وجود دارد که می توانید آن را در دستشویی پیدا کنید. برای بهداشت محیط کار ، ضدعفونی کننده دست ، دستمال مرطوب و دستمال مرطوب را به کارمندان خود ارائه دهید.

این کار را در هر زمان که نیاز به شستن دست و بدون سفر به دستشویی دارند ، به راحتی در دسترس افراد قرار دهید.

بیایید بگوییم کسی از کارکنان شما می خواهد پس از بیرون آوردن سطل زباله ، دستان خود را تمیز کند.

مواد ضدعفونی کننده دست باید از نظر استراتژیک در نقاط ورودی و خروجی دفتر شما قرار بگیرند. با این کار به آنها یادآوری می شود که مرتباً دست های خود را بشویند.

سطوح نرم (متخلخل)

برای سطوح نرم (متخلخل) مانند فرش ، فرش و پارچه

  • سطح را با استفاده از آب و صابون یا پاک کننده های مناسب برای استفاده در این سطوح تمیز کنید.
  • وسایل را (در صورت امکان) طبق دستورالعمل سازنده شستشو دهید. از گرمترین حالت مناسب آب و وسایل خشک کاملاً استفاده کنید.

سطوح الکترونیکی

برای وسایل الکترونیکی ، مانند رایانه لوحی ، صفحه لمسی ، صفحه کلید ، کنترل از راه دور و دستگاه های خودپرداز

  • قرار دادن یک پوشش قابل پاک شدن روی وسایل الکترونیکی ، تمیز کردن و ضد عفونی کردن را آسان تر کنید.
  • دستورالعمل ها و توصیه های سازنده را برای تمیز کردن کالای الکترونیکی دنبال کنید.

یک حمام تمیز تهیه کنید

سرویس بهداشتی تمیز برای داشتن یک محل کار تمیز مهم است. اطمینان حاصل کنید که این کار به طور مرتب تمیز و ضد عفونی می شود.

بافتها ، ضدعفونی کننده های دست ، صابون ضد باکتری و آب روان نیز باید در دسترس باشد.

اطمینان حاصل کنید که همه ظروف تمیز هستند

اگر محل کار شما برای کارمندان چای ، قهوه و تنقلات ارائه می دهد ، مطمئن شوید که همه بعد از استفاده فنجان ها ، ظروف و ظروف خود را شسته و تمیز می کنند.

به این دلیل که ذرات غذا همچنین می توانند زمینه تولید میکروب را ایجاد کنند. همه ظروف را باید با آب گرم و صابون شستشو داد ، و سپس شستشو داده و خشک کرد.

محل تهیه چای و میان وعده باید پس از استفاده پاک و تمیز شود و حوله ها باید به صورت خشک آویزان شوند.

برنامه نظافت دفتر را تنظیم کنید

جدا از تلاش آگاهانه کارمندان برای تمیز کردن محل کار ، اطمینان حاصل کنید که محل کار شما نیز به طور مرتب توسط متخصصان نظافت تمیز می شود.

کارمندان شما که مشغول نظافت دفتر هستند ممکن است به اندازه خدمات نظافتی که کار را برای شما انجام می دهند دقیق نباشند.

بیشتر اینکه ، اگر دفتر کار خود را مرتباً توسط نظافتچی های حرفه ای تمیز می کنید ، بعداً مجبور نیستید مبلغ قابل توجهی برای یک نظافت عمیق هزینه کنید.

توجه داشته باشید که تمیز کردن عمیق دفتر کار بسته به شدت آن ممکن است چند روز طول بکشد. بنابراین ، ممکن است وقت کافی برای این کار نداشته باشید.

کابلها را سازماندهی کنید

یکی از مواردی که مردم اغلب فراموش می کنند ساماندهی کابل هایشان است.

با این حال ، این می تواند در طولانی مدت به طور بالقوه خطرناک باشد و اگر در مناطق خطرناک باقی بماند ، می تواند یک خطر باشد. کابل های شل که در اطراف دفتر قرار دارند نیز می توانند نظافت را سخت کنند ، بنابراین کابل ها را به خوبی سازماندهی کنید.

افکار نهایی

با همه گیری جهانی ، باید یک محل کار تمیز و سالم برای خود و کارمندان خود حفظ کنید. اجرای عادات منظم نظافت به حفظ پاکیزگی کلی محل کار شما کمک می کند.

وقتی محل کار شما تمیز باشد ، کارکنان شما درآمد کمتری دارند و در نهایت باعث افزایش بهره وری می شوند.

منبع 1

منبع2:

منبع3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *