مشاور املاک چه کاری انجام می شود

مشاوران املاک چه کاری انجام می دهند؟ چگونه می توانم از آنها استفاده کنم

مشاوران املاک چه کاری انجام می دهند

کار اصلی یک مشاور املاک مانند مسکن لطفی در اندیشه ارزیابی املاک و مستغلات ، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و ارائه گزینه هایی برای استفاده بهینه از هر ملک خاص است. مشاور املاک و مستغلات متفاوت از یک آژانس املاک یا دلال ، که فقط معاملات خود را معطوف کرده اند ، اغلب با حسابدار و / یا مشاور مالی شما همکاری می کنند تا بهترین سناریو را برای اهداف مالی و موقعیت شما تنظیم کنند. در مثال بالا ، یک شرکت مشاور املاک احتمالاً در مورد ملک تحقیق کرده ، منطقه بندی را بررسی کرده ، شرایط بازار را ارزیابی کرده و مالک را از گزینه ها آگاه کرده است. اگر او می توانست ملک را 5 برابر بیشتر بفروشد ، هزینه استخدام شرکت ناچیز بود.

مشاور املاک چه کاری انجام می شود

یک مشاور املاک و مستغلات باید سابقه گسترده ای در املاک و مستغلات داشته باشد که اغلب با تجربه و منابعی فراتر از مسئولیت خرید و فروش املاک و مستغلات باشد. یک مشاور املاک و مستغلات برای کمک به شما در برنامه ریزی استراتژیک ، و افزایش ارزش دارایی های املاک و مستغلات فعلی یا بالقوه ، به عنوان مشاور مشاور کار می کند. برخی از وظایفی که مشاور مشاور املاک اغلب انجام می دهد عبارتند از:

• ارزیابی یا تکمیل یک خرید یا فروش

• استراتژی های تخصیص سرمایه

• ارزیابی زمین ، منطقه بندی یا سایر عواملی که می توانند مانع پیشرفت ساختمان شوند

• امکان سنجی ، نوسازی و سایر هزینه های مربوط به دارایی های درآمدزا

• راهنمایی در زمینه ساخت ، ساخت یا بازسازی املاک مسکونی و تجاری

• استراتژی های بهبود عملیات و رضایت مشتری از خصوصیات درآمدزا

• یک طرف بی طرف برای مشاوره در مورد بهترین نتیجه برای املاک و مستغلات متعلق به خود

• راهنمایی در مورد بهترین شیوه های مدیریت املاک

راز های موفقیت مشاورین املاک چیست این مطلب نیز بخوانید

چگونه می توانم از آنها استفاده کنم :بهترین روشها

وقتی صاحب املاک و مستغلات هستید ، ممکن است منافع تجاری دیگری نیز داشته باشید ، بنابراین زمان ، تخصص و تمرکز شما ممکن است تقسیم شود. نقش اصلی یک مشاور املاک و مستغلات کمک به شما در به حداکثر رساندن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. این بدان معنی است که آنها دائماً در حال ارزیابی بازار ، روندها و فن آوری های جدید ، منطقه بندی و سایر عوامل تأثیرگذار برای کمک به شما در استفاده از تغییرات بازار هستند. آنها اغلب می توانند به شما کمک کنند تا مجموعه املاک و مستغلات خود را مدیریت کنید و یا حتی استراتژی هایی برای تولید املاک تولید کنند. 

به عنوان مثال ، فرض کنید شما یک مرکز خرید خرده فروشی دارید. شاید شما از نرخ خالی بالاتر از حد نرمال برخوردار باشید و / یا مدتی نتوانسته اید نرخ اجاره خود را بالا ببرید. مشاور شما می تواند با ارزیابی عوامل مختلف ، مطالعه ای در مورد دارایی فعلی و قابل مقایسه انجام دهد. آنها ممکن است توصیه هایی مانند به روزرسانی امکانات رفاهی ، بهبود پارکینگ یا جریان ترافیک یا بهبود مسائل عملیاتی را ارائه دهند. شاید رضایت و ماندگاری مستاجر پایین باشد – آنها ممکن است توصیه هایی برای بهبود در این زمینه ارائه دهند. نکته این است که کار آنها کمک به شما در به حداکثر رساندن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است و آنها باید تجربه و سابقه انجام این کار را داشته باشند!

گرچه هیچ فرمول جادویی برای هر سناریو وجود ندارد ، اما راز شماره 1 سرمایه گذاری هوشمند در املاک و مستغلات ، استخدام یک شرکت مشاوره در املاک و مستغلات است. در بسیاری از موارد ، بازگشت سرمایه بسیار بیشتر از هزینه های خدمات مشاوره ای است.

آیا خودم می توانم این کار را انجام دهم؟

لازم نیست با مشاور املاک کار کنید ، اما خرید و مدیریت یک ملک سرمایه گذاری بدون کمک ، زمان و تحقیق زیادی را می طلبد. با خرید یک ملک به عنوان یک تعهد مالی بسیار زیاد ، صحبت با کارشناسان می تواند به شما کمک کند تا بیشترین بهره را از سرمایه خود ببرید و از اشتباهات پرهزینه پرهیز کنید

آیا مشاور املاک همان نماینده خریدار است؟

مهم است که بین مشاور املاک و سایر نمایندگانی که می توانند در خرید ملک به شما کمک کنند ، تفاوت قائل شوید.

نماینده خریدار می تواند به شما در یافتن ملکی کمک کند اما تمرکز آنها به طور کلی در یک منطقه یا منطقه خاص است. آنها با خریداران اولین خانه ، افرادی که به دنبال خانه هستند و سرمایه گذاران کار می کنند. 

مشاوران املاک از این نظر که صرفاً در سرمایه گذاری تخصص دارند ، کمی متفاوت هستند ، بنابراین نه تنها بهترین معامله را برای شما پیدا می کنند ، بلکه در مورد چشم اندازهای احتمالی یک ملک یا مکان و اینکه چگونه می توانید بازده خود را به حداکثر برسانید ، به شما مشاوره می دهند.

یک مشاور مالی می تواند در مورد سایر گزینه های سرمایه گذاری مشاوره مفیدی ارائه دهد ، اما آنها مجوز و تجربه کافی برای بحث در مورد سرمایه گذاری در املاک را ندارند.

مطالب مشابه

نقش و وظایف مشاور املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *